Close

Cenny zawód, jaki oferuje interesujący rozwój. Jednocześnie wymagane jest, żeby ciągle się szkoli. To pomaga w kari

Audytor wewnętrzny to przedstawiciel działu audytu wewnętrznego, takie zadania więc mają polegać na uczestniczeniu w projektach audytorskich lub wykonaniu prac założonych w planie audytu. Na czym polega ta praca? Każdy audytor powinien rozumieć jak najlepiej cele organizacji, pewien klimat ryzyka finansowego czy operacyjnego, w którym działa firma.

Istotne jest też pojmowanie różnych zewnętrznych uregulowań lub potrzeb, które reprezentują akcjonariusze i inni pracownicy danej organizacji.

Kto może być audytorem wewnętrznym?
Ścieżkę kariery w tej dziedzinie możemy realizować tak naprawdę w 3 miejscach. Pierwszą z nich będzie firma audytorska, czyli prywatne firmy zajmujące się audytem na zamówienie. Pozostałe lokalizacje to dział audytu wewnętrznego i wybrany odmienny dział firmy. Audytor wewnętrzny jest coraz bardziej rozpoznawalnym fachowcem na rynku pracy. Niemniej, by tak było potrzeba jest dwu-trzy letnie doświadczenie, a co więcej powinien on posiadać dużą wiedzę teoretyczną. Powinien rozumieć procesy biznesowe, doskonale pojmować metodologię przeprowadzania audytu – Akademia EcoMS – oferta (zobacz oferta na pozycjonowanie)

warto!

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Bardzo ważne są potwierdzone kwalifikacje zawodowe. Może się zdarzyć też tak, iż dany audytor jest tak naprawdę na etapie uzyskiwania kwalifikacji. Najistotniejsze cechy takiego fachowca to z pewnością dokładność oraz terminowość, a także gotowość do częstych podróży służbowych. Jeśli audytor wewnętrzny jest wyposażony w zdolności do zarządzania zespołem oraz niezbędną wiedzę merytoryczną, to może awansować na managera ds. audytu wewnętrznego. Niemniej, istnieją także inne możliwości lepszej kariery.

Jesteśmy w stanie na przykład być specjalistą albo kierownikiem w jednym z działów operacyjnych. Możemy też być kontrolerem finansowym w małej firmie. Z pewnością ułatwi zdobycie cenionych kwalifikacji, jak ACC czy CIMA.

Powinniśmy ciągle o tym myśleć, to znaczy rozwijać się w takiej wąskiej specjalizacji, pomagają w tym faktycznie konkretne szkolenia, jak audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością szkolenie (więcej na ). Będą na takich uzupełniających szkoleniach zdecydowanie pomoże nam to w samorozwoju. Szczególnie, że aby być coraz lepszym specjalistą trzeba zawsze dodatkowo się szkolić.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.