Close

Co prawdziwy mężczyzna powinien włożyć na siebie na rozmowę kwalifikacyjną ?

Dawniej właściwy strój był kwestią dobrego wychowania. Nikt nie pokazał się w operze w swetrze, czy nie pojawił się na oficjalnej uroczystości w klasycznych dżinsach. Jednak od jakiegoś czasu, szczególnie w środowisku młodzieżowym obserwuje się pewne zmiany w tym temacie. Dziś nikogo już nie dziwi, że na egzamin ktoś przychodzi w sandałach, a do filharmonii w dżinsach.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Są jednak okoliczności, w których właściwy strój jest naszą wizytówką i poprzez efektowne ubranie kształtujemy swój wizerunek. Jedną z takich sytuacji jest niewątpliwie rozmowa kwalifikacyjna. Każdy, kto odbył chociaż jedną rozmowę o pracę wie, że przyszły pracodawca ocenia nie tylko nasze kompetencje, ale także naszą prezencję. Stąd też to bardzo istotne żeby trafnie dobrać strój. Zwłaszcza mężczyźni mogą w tym przedmiocie mieć nieco mniejszą wiedzę, gdyż zwłaszcza w Polsce znacznie mniej dbają o swój wizerunek niż kobiety. Dlatego też podajemy kilka porad na temat, co założyć na rozmowę kwalifikacyjną -poradnik.

Przeważnie stosowny zestaw to oczywiście granatowe spodnie od garnituru i dobrej jakości koszula. Jeżeli wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną w banku, bądź większej korporacji, należy znać panujący tam dress code. Na pewno warto ubrać jest garnitur garnitur szyty na miarę wrocław w stonowanym kolorze, biała koszula i oczywiście elegancki krawat. Pamiętajmy, że ubiór powinien być staranny. Poza tym można postawić na jeden dobry akcent, na przykład skórzaną teczkę lub klasyczny zegarek.

Czego należy unikać? Przede wszystkim jasnym garniturów, które bardziej kojarzą się z przyjęciem ślubnym niż klasyczną elegancją. Oprócz tego pstrokatych koszul. Dopuszczalne odcienie to gównie beż, a także ecru. Oprócz tego koszula powinna mieć długi rękaw. Nie zapominajmy, że podczas rozmowy o pracę przeważnie przeżywamy duży stres i często się pocimy. Dlatego też należy zainwestować w koszulę z dobrej bawełny. Można poza tym zakupić specjalne wkładki, które wchłaniają pot. Co ważne skarpety powinny być w kolorze garnituru, zazwyczaj czarne lub granatowe i na tyle długie, by w pozycji siedzącej zasłaniały łydkę. Kolejny ważny element ubioru męskiej to oczywiście buty. Najlepsze rozwiązanie to skórzane buty dopasowane garnituru i paska o eleganckim fasonie. Warto zadbać, by sznurówki były dopasowane kolorystycznie do butów.

Schludny wizerunek to często decyduje o pierwszym wrażeniu podczas rozmowy kwalifikacyjnej, szczególnie w branży, w której obowiązuje typowy dress code. Stąd też jeśli ubiegamy się o pracę właśnie w branży tradycyjnej, do których zaliczane są np. banki, hotele, wtedy warto zastosować się do naszych porad.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.