podatek

Czy warto postarać się o otrzymanie zwrotu podatku z zagranicy? Jakie dokument będzie potrzebny, by mieć możliwość zwrotu podatku z Holandii

Wybierając za granicę do pracy warto mieć na uwadze to, by po powrocie odzyskać podatek. Można w taki sposób otrzymać całkiem niezłą gotówkę, jaka okaże się bonusem do już wypracowanych pieniędzy.

O zwrot podatku z zagranicy dobrze jest się postarać, bo z reguły w przeliczeniu na nasze pieniądze mamy spory zastrzyk gotówki. Natomiast musimy mieć świadomość, iż jeżeli chcemy starać się o zwrócenie zapłaconego podatku, to musimy na początku rozliczyć się rodzimym urzędem. Gdy staramy się o zwrot podatku z Holandii musimy posiadać Jaaropgaaf – po więcej wiadomości wejdź na To holenderska karta podatkowa, na której znajdują się informacje odnośnie naszych dochodów za wcześniejszy rok. Taki dokument powinien dostarczyć nam pracodawca, u którego byliśmy zatrudnieni. Jeżeli z kolei podejmowaliśmy pracę w kilku miejscach, to powinniśmy mieć Jaaropgaaf od każdego pracodawcy osobno.

załatwiona. Musimy natomiast sprawdzić, jak wygląda kwestia prowizji dla takich firm, by zbytnio nie przepłacić.