Close

Elektroniczny obieg faktur zezwala na znaczne pomniejszenie wydatków

Kiedy zakład korzysta z papierowych faktur, to muszą one trafić wpierw do osoby, która kupiła konkretny produkt lub usługę, aby ona je podpisała, później do potwierdzenia przez dyrektora, a dopiero w ostateczności do działu księgowego, gdzie są wprowadzane do programu.

szafka na dokumenty

Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety to wszystko trwa przez co nie zawsze faktura dociera do księgowości przed rozliczeniem podatku, a czasami jeszcze przychodzi do jej zagubienia. Dlatego w zakładach, gdzie tych faktur jest naprawdę wiele, polecany jest do wprowadzenia elektroniczny obieg faktur – efematic.pl/produkty, który sprawia, że faktura po zeskanowaniu natychmiast trafi do księgowości i nie ma obaw, że coś będzie zagubione. W takim programie mamy szansę zmienić wszystkie informacje jeżeli pojawią się jakieś błędy, a podczas kontroli dzięki właściwemu sposobowi zapisywania ich, łatwiej będzie dojść do oryginału faktury, który schowany będzie w archiwum.

Zyskamy tutaj na czasieMnóstwo dyrektorów zaznacza, że używanie z takiego elektronicznego obiegu powodowało, że do działu księgowego z należytym wyprzedzeniem trafia wiadomość o obowiązku zapłacenia za konkretną fakturę, a więc nie pojawiają się najmniejsze opóźnienia w płatnościach, a co się z tym wiąże, nie musimy płacić karnych odsetek, dzięki czemu spora ilość pieniędzy zostaje na firmowym koncie. Co więcej przy takim systemie wszyscy zaoszczędzą czas, gdyż nie muszą już poszukiwać danej faktury, nie trzeba pilnować na którym etapie przyjmowania się znajduje, dzięki czemu pracownicy mają szansę skupić się na kolejnych zadaniach oraz w całości poświęcić się własnym obowiązkom.

Taki program eliminuje błędy ludzkieUżywanie z takiego programu pozwala na wyeliminowanie większości błędów, które powstają w wyniku czynnika ludzkiego, a co się z tym łączy, nie należy marnować czasu na ich znalezienie oraz poprawianie, ani nie należy się obawiać kar powiązanych z ich odkryciem przez urząd skarbowy. Jeśli rozpoczniemy wykorzystywać z tego systemu, to prędko dostrzeżemy jego plusy i dostrzeżemy jak poprawił funkcjonowanie naszego zakładu kiedy chodzi o obieg faktur.

Czy czytany tekst jest dla Ciebie ciekawy? Jeśli tak, to kliknij też na pomocne informacje (https://www.programylojalnosciowe.pl/obsluga-programow-lojalnosciowych/), które mają absorbujące informacje – one pochłoną Cię kompletnie.

To wszystko sprawi, że będziemy zadowoleni z jego nabycia.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.