Close

Handlowiec – zarobki, komentarze oraz opinie

Aby móc praktykować zawód handlowca niezbędne będzie ukończenie technikum, jakie zapewnia tytuł technika handlowca. Osoba, jaka stawia na naukę w owym kierunku winna być przebojowa, ambitna, wyznaczać sobie odważne cele a także konsekwentnie realizować je.

regionalny kierownik sprzedaży

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Powinna też mieć zmysł ekonomiczny, dlatego że zarządzanie oraz ekonomia będą najważniejszymi przedmiotami w szkole na tym kierunku. Dzięki temu zdobywa się możliwość pracy w instytucjach handlowych albo możesz założyć własną firmę handlową. Handlowiec generalnie powiedziawszy zajmuje się sprzedażą. Można także stać się regionalnym kierownikiem sprzedaży. Co należy do jego zadań? Regionalny kierownik sprzedaży organizuje pracę oddziałów firmy na podległym mu terenie i zarządza nią. To stanowisko odpowiedzialne, wymagające praktyki jak też konkretnych umiejętności. Kierownik taki opracowuje krótkoterminowe oraz długoterminowe plany sprzedaży, troszczy się o ich prawidłową realizację. Wytycza zadania dla pojedynczych działów, sprawuje także nadzór nad zespołem przedstawicieli handlowych. Regionalny kierownik sprzedaży winien legitymować się już wyższym wykształceniem (najlepiej ekonomicznym względnie z branży, w której funkcjonuje firma), choć czasami wystarczające będzie średnie wykształcenie.

edukacja

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
lampa na biurku

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne jest minimum kilkuletnia praktyka w kierowaniu sprzedażą i w sprzedaży artykułów z sektora reprezentowanego przez firmę.

Wymagana może być znajomość obcego języka, prawo jazdy (Zobacz szkoła jazdy w Chełmie szkoła Sigma) kategorii B, świetna znajomość rynku, na jakim funkcjonuje jednostka, a także obsługa komputera (zwłaszcza pakiet MS Office).
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.