Close

Każdy z nas może pomóc – sprawdź, jak przekazać jeden % swojego podatku?

Pomaganie innym to nad wyraz istotny element naszego normalnego życia. O ile nie robi nam kłopotu pomoc bliskim, gdyż zawsze możemy im pomóc podczas remontowania mieszkania czy pożyczyć albo nawet dać niewielką sumę, jeżeli tylko budżet nam na umożliwia, o tyle nie zawsze mamy świadomość, w jaki sposób udzielić wsparcia innym osobom. A jest na to naprawdę prosta metoda – można oddać 1 procent własnego podatku sporządzając rozliczenie roczne, do którego każdy podatnik jest zobowiązany. Co dokładnie należy zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana oraz nie powinna zrobić kłopotu nawet podatnikowi rozliczającemu się pierwszy raz w swoim życiu. Wystarczy bowiem, że w deklaracji podatkowej, jaką uzupełnia, we właściwym miejscu wpisze numer KRS danej organizacji. Jeśli podatkami zajmuje się inna osoba, trzeba jej napisać taki numer, aby wiedziała, jakie konto bankowe podać w tym okienku. Czym jest numer KRS? To numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, jaki przydziela się wszystkim organizacjom lub instytucjom. By zweryfikować wykaz organizacji wymagających wsparcia finansowego, dobrze jest odwiedzić portal internetowy Ministerstwa Pracy. Tam upowszechniony i nieustannie aktualizowany jest taki wykaz, zatem decydując się na jedną z organizacji z tego spisu, będziesz mieć pewność, że pieniądze trafią na odpowiednie konto. By wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami, trzeba w wyznaczonym terminie złożyć swoją deklarację albo w terminie przeprowadzić korektę, gdy pojawiły się jakieś błędy. Mamy na to 2 miesiące, w innym razie wpisana organizacja nie otrzyma od nas wsparcia gotówkowego. Organizacja może dostać informację, kto przekazał jej pieniądze, jeżeli podatnik wyrazi na to zgodę zakreślając odpowiednie okienko w deklaracji podatkowej – jak mogę przekazać 1% podatku.

Dzieci

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już wiesz, jak przekazać 1 % podatku. W każdym roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wskazanej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Być może ktoś już poprosił cię o wsparcie na określoną organizację, jeśli nie, możesz samemu szukać instytucji, jakiej konto chciałbyś chociaż w ten niepotrzebujący wysiłku sposób zasilić.

Jeżeli są jakieś nurtujące Cię zagadnienia na omawiany temat, to wejdź na omówienie (https://sklep-wina.pl/), ono na pewno Cię zainteresuje.

Za rok można wybrać inną grupę osób, jakie także potrzebują pomocy, gdyż takich organizacji jest w kraju bardzo dużo.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.