
Do wyboru jest rozliczanie się za pomocą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – jest to stawka na poziomie 8,5% a także rozliczanie na podstawach ogólnych- stawki w wielkości 18% oraz 32%. Rodzaj rozliczania wybiera się przed rozpoczęciem wynajmu lokalu mieszkalnego i nie jest ona już na stałe, gdyż można go zmienić przed początkiem następnego roku podatkowego.
Zarówno jeden jak i drugi podatek za wynajem ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o opodatkowanie ryczałtowe to, pomimo iż jest ono niezagmatwane i w miarę niskie, nie zawsze jest optymalnym rodzajem opodatkowania.
Sprawdź bez wahania ten udostępniony (http://www.energopiast.pl/tlumiki-akustyczne/) wpis. Przedstawia on zbliżoną problematykę, zatem z pewnością także będzie według Ciebie ciekawy.
Otóż stawka 8,5% pozostaje jedynie do kwoty 4000 euro i od nadwyżki powyżej tej kwoty ryczałt jest już znacznie większy i wynosi 20%. Wskazane jest,aby samemu bardzo wnikliwie poczytać na temat tego rodzaju opodatkowania wpisując w przeglądarkę internetową „wynajem mieszkania podatki”. Polecamy mieszkania warszawa wilanów

Co do opodatkowania na zasadach ogólnych to tu można odliczyć koszta uzyskania dochodu takie jak na przykład: amortyzacja lokalu mieszkalnego, nakłady pieniężne na wyposażenie i umeblowanie, wynagrodzenie pośrednika czy też podatek od nieruchomości zachodniopomorskie. Podatek ten jest korzystny przede wszystkim dla osób, które niedawno poniosły wydatki między innymi związane z odświeżeniem mieszkania.
Jeśli już zdecydujemy się na formę podatku za wynajem, czyli wynajem podatek, winniśmy poinformować o tym wydarzeniu Naczelnika Urzędu Skarbowego, odpowiedniego dla naszego miejsca pobytu. Zaliczki na podatek dochodowy wpłaca się miesięcznie zgodnie z art. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych a ryczałtowy zgodnie z art. 21 ustawy o podatku ryczałtowym. Podatnicy są obowiązani za każdy miesiąc obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i przelać go na rachunek urzędu skarbowego w czasie do dnia 20 następnego miesiąca, a za grudzień – w terminie złożenia zeznania.
Źródło