Close

Mądrość ludzka jest niezwykła. Całe szczęście, iż możemy korzystać z jej dobrodziejstw

Mądrość ludzi nie zna granic, jej najważniejsze i najistotniejsze dzieła można spotkać w licznych częściach naszego świata. Najczęściej odnajdziemy je w księgarniach i bibliotekach na całym świecie, ale również w architekturze, jaka skrywa w sobie coś więcej niż surowiec, które budują dany budynek.Człowiek za tym stoi, twórca, geniusz, książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał doznać olśnienia, żeby przedstawić nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zachowaliśmy dziedzictwo naszej kultury, a to czyni, że jesteśmy nieco bardziej wartościowi.

kolekcja książek

Autor: Jack at Wikipedia
Źródło: http://www.flickr.com
Widać naszą wartość wszędzie, z tego też względu, że możemy używać naszej kultury. Co by było, gdyby nie było takich możliwości? Najprawdopodobniej, bylibyśmy na niższym etapie ewolucji, ponieważ idee i odkrycia, które możemy poznać od razu po narodzinach, byłyby nieznane. Dopiero ktoś musiałby znaleźć ten sposób, jednak za naszego życia to odkrycie może byłoby zbyt nowoczesne. To pokazuje nam tylko, jak ważne jest dziedzictwo kulturowe dla nas samych. Warto poczytać: literatura informatyczna.

Bo pojawiamy się na świecie jako „tabula rasa”, lecz to nie jest do końca prawda. Oczywiście, my, jako oddzielny byt możemy być tak zdefiniowani, ale już jako całość (razem z naszą kulturą, ze społeczeństwem), coś znaczymy. Ma to dobre i złe strony. Dobre, z tego względu, ze automatycznie jesteśmy akceptowani, przynależymy do danej grupy, więc jest nam łatwiej, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak poruszać się w naszym świecie. Rodzi to też jednak inne, złe wydarzenia. Jeśli ktoś się rodzi na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga może nawet stracić życie.

Taki człowiek nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, ale jako wróg, jako członek wroga. Jak więc widać, istnienie w jakieś kulturze, w danym społeczeństwie to bardzo duże zalety, ogromna radość, że posiada się swój dom, swoją należność.

Chcesz poznać większą ilość podobnych informacji? Jeśli tak, to sprawdź to uzupełniające info (https://www.krainazabawek24.pl/lego-minecraft-przygoda-na-skale-macierzyste-21147.html), gdyż także Cię z pewnością zaciekawi.

Z drugiej jednak strony może rodzić to poważne problemy, z którymi ciężko dać sobie radę. To raczej bolączka dość powszechna w niektórych miejscach na świecie. Miejmy nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki czas, że każdy człowiek będzie mógł czuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej wzrasta kulturze i jakie ma przekonania. Najważniejsze, by cały czas powiększać swoją wiedzę, także tę kulturową i językową. To – przykłady – na pewno się przyda na dobry początek.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.