Close

Metody rozliczenia się z podatku. Tak jak w latach ubiegłych czy drogą elektroniczną?

Po wakacjach najczęściej większość osób jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem nowego roku, zebraniami i potrzebami szkolnymi. Kiedy minie trochę czasu i plany lekcji i plany zajęć dodatkowych są już ogarnięte, nagle nadchodzi listopad, a później święta, Sylwester i kolejny rok. W pewnym momencie przychodzi czas na rozliczenie się ze skarbówką ze swoich przychodów za rok ubiegły.

Choć jest na to sporo czasu, bo aż 4 miesiące, sporo ludzi preferuje dokonać rozliczenia tuż po otrzymaniu wymaganych druków PIT od księgowości, to znaczy w lutym. Z formalnościami spieszą się szczególnie te osoby, które są świadome, iż dostaną zwrot nadpłaconego podatku. Sposobów rozliczenia się jest wiele.

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście można udać się do biura rachunkowego albo jakiejś zaprzyjaźnionej księgowej i zwrócić się z prośbą o przeliczenie go z uwzględnieniem wszystkich druków PIT z roku ubiegłego, które posiadamy. Jeżeli rozliczamy się z mężem lub preparat do redukcji detergentów żoną, trzeba pamiętać o tym, żeby wziąć ze sobą też wszystkie dokumenty. Rozliczony przez biuro PIT może być dostarczony do skarbówki pocztą, złożony przez nas samych lub może nastąpić rozliczenie pit 2015 przez internet, prosto do głównego systemu urzędu skarbowego.

Możemy wyliczyć sobie PIT u siebie w domu na komputerze, korzystając ściągniętego z sieci programu albo dzięki programowi z płyty. Często płyty z programem do rozliczeń są dodatkiem do różnych dzienników czy nawet dawane bezpłatnie . Możemy też po prostu zrobić rozliczenie pit 2015 przez internet i również drogą elektroniczną je przesłać. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, bez wychodzenia z domu i z ominięciem kolejek na poczcie czy w skarbówce. Ponadto, jest ono zupełnie bezpłatne.

Możemy wygenerować sobie egzemplarz, który jest potwierdzeniem wysłania deklaracji podatkowej, jeśli mamy wątpliwości, czy naprawdę zrobiliśmy to dobrze.

Rozliczenie PIT-u staje się coraz prostsze i wygodniejsze. Miejmy na uwadze, że możemy odliczyć 1% od podatku i spożytkować go na wybrany przez nas cel – instytucję społeczną, stowarzyszenie albo na potrzebującą osobę, jaka znajduje się pod opieką danej fundacji. Trzeba jedynie wpisać poprawny numer KRS miejsca, które chcemy wspomóc.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.