Close

Na temat gustów muzycznych słów parę

Zwykło się mówić, że muzyka łączy ludzi. Jeśli tak, to dlaczego spora część nastolatków w momencie pogłośnienia, najnowszej płyty ulubionego zespołu Sabaton słyszy zza ściany: “proszę to ściszyć”? Fakt, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas trudno jest pojąć, że istnieją osoby, które są w stanie wstać nad ranem aby dotrzeć na porę na wieczorny występ zespołu. A jak jeszcze słyszą o koncercie za granicą? To nielogiczne.

słuchanie muzyki

Autor: Jason Corey
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście dla fanów Sabaton zagra koncert w Polsce już na początku roku, albowiem ich miłość do polskich fanów jest wielka i odwzajemniona. Szykuje się kolejny muzyczny hołd złożony polskiemu narodowi. Co tak interesującego jest w Sabatonie, że polscy fani polubili muzykę zespołu? Kapela w swoich utworach zazwyczaj porusza tematykę wojenną. Dla muzyków zagadnienia takie jak heroizm czy poświęcenie – bez względu na kolory flagi, stanowią podstawę ich twórczości. Nie dziwi więc, iż Sabaton zdecydował się w końcu sięgnąć po fragment historii naszego kraju, która wszak obfituje w wydarzenia dramatyczne, chwalebne. I bezkompromisową walkę. I choć samo brzmienie, zwłaszcza wiekowym osobom może nie przypaść do gustu, dobrze jest zainteresować się tekstami zespołu. Kto wie, może zdarzy się, że właśnie ten zespół połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Nauka gry na gitarze

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Ale muzyka to nie tylko heavymetalowe dźwięki, to także muzyka tzw rozrywkowa. Do teraz pojawiają się wśród nas słuchacze, którzy nie mogą zapomnieć stacjom radiowym grania utworu „Ona tańczy dla mnie”. Bo tekst niepodobny zupełnie do tego w szwedzkim zespole i melodia i aranż…

Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie struny, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Bądźmy więc otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasami płytę nastolatkowi, dowiedzmy się co ich tak fascynuje. Muzyka to wolność. Uczucia i wspomnienia ukryte w brzmieniach – zależnie od jej stylu.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://www.dominikkania.pl/oferta/) na pewno Cię zainteresuje, gdyż są tam wiele niezwykle pożytecznych danych.

Utożsamiać człowieka z muzyką której słucha? Nonsens. To jedynie stereotypy oraz bezpodstawne sugestie.
Nie ingerujmy w czyjeś gusta, jaki nijaki byłby świat gdyby każdy z nas słuchał tego co inni. Nie bójmy wyrażać siebie muzyką, i pozwólmy innym by to czynili. Różni słuchacze mają różny wiek, jednak łączy ich jedno: miłość do muzyki.

© 2023 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.