Namiętność do muzyki przejawia się w różny sposób. Niektórzy demonstrują ją strojem, inni inwestują w niesamowity sprzęt.

Melomani żyją między nami. Dla wielu osób muzyka jest największą namiętnością, sposobem na życie i źródłem niezwykłych wrażeń. Młodsi entuzjaści muzyki najczęściej akcentują swoje uwielbienie dla konkretnych gatunków poprzez ciuchy i noszenie charakterystycznych gadżetów.

Auto

Autor: Blowing Puffer Fish
Źródło: http://www.flickr.com
witryna sklepowa

Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf
Z pewnością każdy z nas miał kiedyś okazję zobaczyć wielbicieli metalu, rocka czy punka ubranych w typowe dla nich rzeczy: obszerne czarne koszulki z nadrukowanymi nazwami zespołów lub obrazami zdobiącymi okładki ich płyt, dżinsowe spodnie, flanelowe koszule i nabite ćwiekami kurtki. W młodości często widywaliśmy na koszulkach przyjaciół napis Nirvana, logo Metalliki, okładkę płyty Pink Floyd More czy symbol Iron Maiden – nirvana logo. Rzeczą, która również należała do standardowego ekwipunku amatorów cięższego brzmienia był tzw. plecak kostka. Ten zielonkawy, płócienny, kwadratowy worek mówił wiele o upodobaniach muzycznych swojego właściciela, który zaraz po zakupie musiał ozdobić go naszywkami z nazwami ulubionych zespołów. Rzeczą, bez której wizerunek fana metalu znacznie by ucierpiał, były także glany, czyli wysokie sznurowane buty, doskonale sprawdzające się w czasie koncertów. Chociaż przeważająca większość miłośników wspomnianych gatunków muzyki szybko wyrosła z tego niezbyt praktycznego sposobu ubierania, ich uwielbienie do mocniejszych kompozycji pozostało. Wielu z nich stać teraz na zakup lepszego sprzętu do słuchania ukochanych płyt z przeszłości. Odtwarzaczem, który robi niezwykłą furorę wśród melomanów jest Numark XDX 400.

Urządzenie to pozwala na odtwarzanie muzyki z płyt CD i nośników USB. Numark XDX 400 posiada system Anti-Shock, który sprawia, że jakiekolwiek wstrząsy nie oddziałują na jakość dźwięków –