Close

Nic nie wywołuje w mężczyznach – a coraz częściej też w kobietach – tak wielkich emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport popularny w wielu krajach. Nic nie wzbudza w mężczyznach – a coraz częściej także w kobietach – tak wielkich emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozwinęła się błyskawicznie, powstała ogromna liczba klubów, jakie ze sobą rywalizują. Jednym z tych krajów, w których piłka nożna gra pierwsze skrzypce są rzecz jasna Włochy, słynące z utalentowanych piłkarzy. Tamtejsze kluby odnoszą sukcesy w rywalizacji z pozostałymi państwami. Nie można się wobec tego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego powodu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednak dosyć skromne, gdyż prowadzili po prostu sklep z gazetami, który szybko zaczął się rozwijać. Ostatecznie, firma ma formę międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działalności.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma zajmuje się dystrybucją ciekawych komiksów, jakie ciągle są lubiane przez osoby na całym świecie. W ofercie można jednak znaleźć także naklejki oraz karty karty do tarota z piłkarzami, z jakich przedsiębiorstwo jest rzeczywiście znane. Przykładem może być między innymi album Panini 2014 obejmujący kolekcję elementów nawiązujących do rozgrywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były niezmiernie ważnym wydarzeniem. Album Panini Brasil zawiera karty z graczami drużyn, które brały udział w mistrzostwach. Odszukać w nim można również dokładne w najmniejszych szczegółach naklejki, prezentujące przykładowo godła poszczególnych drużyn piłkarskich. Jest to więc oferta głównie dla fanów tego sportu, którzy interesują się też jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma nadal świetnie się rozwija, a jej działania skupione są przede wszystkim na rynku piłki nożnej – Panini. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. Na dodatek, zajmuje się sprzedażą tych akcesoriów, które tematycznie powiązane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy działa nie tylko we Włoszech, ale także na obszarze innych krajów, gdzie piłka nożna jest popularna, a kolejne rozgrywki gromadzą tysiące widzów przed telewizorami i na stadionach. W Polsce także można odnaleźć sprzedawane przez firmę albumy. Są one bez problemu dostępne, w tym w internecie.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.