Close

Nieruchomości użytkowe – tendencje na rynku

Głośno mówi się o kryzysie w gospodarce, ale mimo to nie zauważa się go na rynku lokali użytkowych. Szczególnie w warszawie, tak mocno rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie użytkowe wciąż sprzedają się praktycznie natychmiast.

biurowiec

Autor: D+H
Źródło: D+H

Jeżeli idzie o biura Warszawa ma bardzo dużo do zaproponowania. Wyszukamy tam powierzchnię użytkową idealnie dostosowaną do naszych potrzeb. Co więcej – właściwie wszyscy deweloperzy mają w ofercie dostosowanie powierzchni do indywidualnych potrzeb kupującego czy najemcy. Jeśli zdecydujemy się na zakup w czasie budowy możemy mieć udział w planowaniu przeznaczonej dla nas przestrzeni. W tej sytuacji mamy gwarancję, że nasze biuro będzie miało dokładnie tyle pokoi ile chcemy i o dokładnie takim przeznaczeniu, jakie zaplanowaliśmy.

Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI

Nim weźmiemy się za wyszukiwanie ofert musimy zdawać sobie sprawę co jest nam potrzebne. Część osób pomija ten punkt, co później sprawia, że traci wiele czasu na oglądanie ofert absolutnie nie pasujących do ich potrzeb. Przemyślmy ile potrzebujemy oddzielnych gabinetów, czy chcemy w firmie mieć open space, czy chcemy więcej niż jednego pomieszczenia socjalnego itp. Wszystko to ma znaczenie przy decydowaniu o lokalu. Jeżeli wyszukamy w Internecie frazę „lokal użytkowy Warszawa” zobaczymy, że na rynku teraz królują biura o wielkiej powierzchni. Mnóstwo otwartej przestrzeni może wspomagać pracę, ale może także być przeszkodą – to jest oczywiście zależne od specyfiki działalności firmy.

Przedsiębiorcy w dalszym ciągu decydują się w dużej liczbie na wynajmowanie przestrzeni biurowej, zdecydowanie rzadziej na kupno. Jest to pewnego rodzaju asekurowanie się na wypadek zawirowań w firmie. Gdy zatrudniamy coraz większą liczbę pracowników prościej nam będzie wynająć większą przestrzeń niż nabyć przykładowo kolejną część piętra. To samo w wypadku ograniczenia zatrudnienia. Jeśli firma się zmniejsza bardziej opłacalne jest jest przenieść się do mniejszego biura niż ponosić koszty pracy w wielkim. Gdy chodzi o wynajem (apartamenty pogorzelica) biur Warszawa zapewnia nam ogromny wachlarz wyboru, więc na pewno znajdziemy zarówno niewielkie jak i duże przestrzenie. W szczególności, że bez ustanku powstają nowe biurowce, a deweloperom zależy, by wszystkie powierzchnie były użytkowane. Rynek lokali użytkowych aktualnie ma się nieźle. Zobaczymy tak naprawdę dopiero w końcu roku, czy kryzys ma nań dostrzegalny wpływ.

Źródło:
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.