Close

Nowatorskie i wydajne techniki zarządzania procesami biznesowymi w firmach – opis zalet i wad six sigma

Każde przedsiębiorstwo, chcąc w odpowiedni sposób spełniać oczekiwania swoich klientów musi wypracować należytą jakość, powiązaną z równoczesnym pilnowaniem kosztów. Jeśli zaniedba się obie te rzeczy, to albo wyroby będą kiepskie jakościowo, co szybko odbije się na samej sprzedaży, albo koszty tak bardzo wzrosną, że ciężko wypracować będzie należyte zyski.

Żeby zachować równowagę pomiędzy kosztami produkcji i jakością wiele firm uruchamia specjalne procedury, które pomagają w usprawnianiu i planowaniu produkcji. Zresztą dotyczy to praktycznie każdej sfery biznesowej, nie tylko opartej na produkowaniu towarów. Przy użyciu odpowiednich technik można sporo ograniczyć koszty i usprawnić procesy zachodzące w firmie, dzięki czemu może się ona rozwijać i nie pozostawać w tyle za konkurentami. Jedną z najbardziej popularnych tego typu metod jest Six Sigma, używana przez zdecydowaną większość największych światowych firm. Polepszana od kilkudziesięciu lat znajduje zastosowanie w zasadzie w każdej gałęzi biznesu, a skuteczność jej jest potwierdzona licznymi sukcesami przedsiębiorstw jej używających.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Technikę Six Sigma można użyć w każdym przedsiębiorstwie, nic więc dziwnego, że szkolenie six sigma green belt cena six sigma dla managerów i kadry zarządzającej cieszą się bardzo dużą popularnością. Na rynku działa parę firm, oferujących takie szkolenia, i przeważnie łączą one podstawy teoretyczne z praktycznym wykorzystaniem podczas realizacji konkretnych projektów.

Niektórzy organizują wręcz six sigma szkolenie w przedsiębiorstwach, w których są zatrudnieni kursanci, tym sposobem cała wiedza praktyczna może być przekazana na projekcie, jaki dotyczy danej firmy. Dzięki temu osoby się szkolące mogą się uczyć w sobie znanym otoczeniu pod okiem doświadczonych instruktorów, i tego typu forma praktycznych ćwiczeń będzie dla wielu bezcenna. Jeśli ktoś pracuje już w takiej metodologii i chciałby poszerzyć zakres swoich kompetencji, to dobrym rozwiązaniem mogą być dla niego szkolenie black belt, znacznie poszerzające możliwości osób, które je kończą. Czytaj też
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.