Close

Przyjście na świat niemowlaczka to przepiękny dzień i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Niejedna matka uzna, że pierwszy rok maleństwa bywa kluczowy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości i obecności. I nie chodzi wyłącznie o mleko czy przebieranie, ale o tworzenie się pięknej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już wyłącznie o swoim maleństwie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%).

Gdy stwierdzisz, że umieszczone w tym artykule informacje są godne uwagi, zobacz jeszcze szczegóły w linku kancelaria komornicza mokotów. Znajdziesz tam równie przydatne dane.

Ważne jest to, by mieć świadomość tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego dziecka. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie powinna być także niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najczarniejszym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże pieniądze, ale mało kto w dzisiejszych czasach zarabia najniższą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dziś można również liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.