Close

Samoobrona – sprawdzone kursy przygotowawcze

Jak funkcjonować, kiedy niebezpieczeństwo czai się w każdym miejscu? Jak sobie radzić, gdy przeżyliśmy atak w trakcie, jakiego zostaliśmy skrzywdzeni? Jak tym bardziej żyć, kiedy broniąc się przed napastnikiem sami staliśmy się według sądu napastnikami? To dopiero niesprawiedliwe, gdy samoobrona stosowana w celu ochrony własnego życia jest różnie analizowana, a my musimy tłumaczyć się z tego, że po prostu się… broniliśmy?

Kamizelka taktyczna

Autor: Blackhawk
Źródło: cqb.pl
Niestety, ciężko znaleźć właściwe rozstrzygnięcie na takie kwestie, a media co jakiś czas dostarczają nam informacje, wedle których osoba, która broniła się przed atakiem albo próbę rabunku, sama jest podejrzewana o złamanie przepisów. Te przygnębiające i irytujące informacje wprowadzają niezbyt potrzebny chaos informacyjny, ponieważ wielu myśli, jakoby polskie prawodawstwo narzucało osobie która odpiera atak ograniczenia, które praktycznie wykluczają jakąkolwiek samoobronę. Pogląd taki jest oczywiście nieprawdziwy, ale i mocno szkodliwy, premiuje on bowiem postawę bierności wobec różnorodnych odmian bezprawia. Ma to wpływ na wiele innych problemów, które można opisać jako społeczną znieczulicę.

Najbardziej istotne to zdawać sobie sprawę, że prokuratura nie tworzy w Polsce prawa i oczywiście zdarza jej się wydać niewłaściwy wyrok. Potwierdzają to wyroki uniewinniające, jakie zapadają pomimo że prokurator jest przekonany co do swojej racji chce, by osobę która musiała się bronić przed napadem skazywać na długą odsiadkę. Czasem dochodzi do tego, że osoba napadnięta jest traktowana jak przestępca którego ochrania kamizelka taktyczna i wyposażony w najstraszliwszą broń. W tym miejscu można przytoczyć wyniki badań Piotra Bachmata. Zbadał on ponad 100 spraw z dziedziny samoobrony. W 86% przypadków osobie, która musiała się bronić prokuratora postawiła zarzut popełnienia przestępstwa! Tylko w 13,6% przypadków zdefiniowano taką sprawę, jako obronę konieczną. Jak widać wyniki są przerażające

Jak możemy zauważyć, obrona konieczna to w polskim prawie nie do końca akceptowalna czynność obronna. najbardziej denerwujące w tego typu wypadku jest to, iż mylą się Ci, co powinny bronić porządku prawnego – prokuratorzy. Na szczęście są jasne przepisy prawne, jakie definiują jak powinniśmy interpretować tego typu wydarzenia. Choć w tego typu sprawie będziemy mieć zapewne wynajętego adwokata (sprawdź – prawo rodzinne adwokat warszawa) to jednakowoż warto samemu się orientować w takiej tematyce, ponieważ jak widzimy nie jest do końca pojmowana, nawet przez ludzi na stanowiskach prokuratorskich.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.