Close

Sprawdź w jaki sposób odzyskać należności od wierzycieli

Jeśli prowadzisz swoją firmę, wtedy bez wątpliwości świetnie wiesz, jak często można trafić na niesłownych kontrahentów. Niejeden raz bez wątpliwości już zdarzyło Ci się, że ktoś nie zapłacił Ci w umówionym terminie.

monitoring należności

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcesz na przyszłość uniknąć tego typu przypadków, wówczas kategorycznie powinieneś zainteresować się nowoczesną funkcją wprowadzoną przez sądy. Kiedy chcesz sprawdzić, czy Twój potencjalny klient, z którym chcesz wejść w interes nie zalega przypadkowo z wypłatą pieniędzy innym osobom, wówczas zdecydowanie powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności. Dzięki temu szybko sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieuregulowanych faktur w stosunku do innych firm.

Wtedy najczęściej staramy się rozwiązywać takie kwestie ugodowo, aby nie stracić w przyszłości kontrahenta, jednak czasem jest to niemożliwe i trzeba uciec się do poważniejszych środków. Kiedy prowadzisz dużą firmę i zastanawiasz się, w jaki sposób zarządzać niezapłaconymi finansami, wówczas na pewno powinno zaciekawić Cię monitorowanie należności. Kiedy okaże się, że tak jest, kategorycznie powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Kiedy nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewny, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wówczas zdecydowanie nie powinieneś wchodzić z nią w interes, bo może się to dla Ciebie skończyć niedobrze. Nie powinieneś niewątpliwie wchodzić w spółkę także z osobami, które zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądowym. Kiedy masz pewność, że Twój przyszły klient miał jakąś sprawę w sądzie, wtedy szybko możesz sprawdzić to przez internet. Jeśli wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wtedy możesz zwrócić się do właściwego sądu o udostępnienie Ci akt danej sprawy albo zobaczyć e-sąd dostęp do akt.

Kiedy zdecydujesz się na wprowadzenie takiego systemu w swojej firmie, wówczas zdecydowanie nie będziesz tego żałować. Jeśli połączysz system monitorowania należności z finansami firmy, wówczas wszystkie nieopłacone należności będziesz miał jak na tacy. Jeżeli tylko termin płatności jakiejś faktury minie, wtedy znajdzie się ona wyróżniona w systemie. Aby sprawdzić konkretnie ile kasy i przez jak długi czas wisi Ci dany kontrahent, wtedy kategorycznie możesz to szybko sprawdzić za pomocą paru kliknięć myszką. Jeśli zainstalujesz w swojej firmie bardziej zaawansowaną wersję programu, wówczas bez większego trudu będziesz mógł także egzekwować zapłatę należności w bardziej ostry sposób. Jeśli interesuje Cię rejestr dłużników dostęp (zobacz na www ) do niego bez wątpienia będzie w stanie zapewnić Ci właśnie taki system.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Więc zachęcamy Cię – przeglądnij następną stronę i dokonaj oceny (https://logintrade.pl/blog/2017/03/07/e-aukcje-w-zakupach-b2b/) naszych opisów. W przypadku pewnych niepewności – pisz!

Jeśli będziesz chciał zgłosić daną sprawę do komornika i rejestru długów, wówczas również wystarczy kilka kliknięć myszką. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wtedy stale i na bieżąco będziesz mógł monitorować postępy w Twojej sprawie. Jeśli masz dosyć ciągłego przeglądania papierów w celu sprawdzenia, czy wszyscy kontrahenci rozliczyli się z Tobą właściwie, wówczas z pewnością system monitorowania należności jest przeznaczony specjalnie dla Ciebie. Wgranie go w swojej firmie niewątpliwie będzie bardzo mądrą inwestycją. Od tej pory niemalże nie będziesz już musiał nigdy martwić się o to, że jakaś faktura ucieknie twojej uwadze, a jeden z klientów się z Tobą nie rozliczy. To bez wątpienia fantastyczny pomysł.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.