Close

terminowe płatności dla ZUSu

Przepis przewiduje, że ubezpieczenia społeczne winny być obowiązkowe, świadome, lub można im nie podlegać. Od każdego pracownika należy płacić składki na wszystkie cztery typy ubezpieczeń społecznych. Jest on objęty zatem ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym, chorobowym i wypadkowym.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Składki ZUS trzeba zapłacić do 5 dnia następnego miesiąca dla placówek budżetowych, wytwórni budżetowych i gospodarstw pomocniczych, 10 dnia kolejnego miesiąca dla jednostek fizycznych opłacających składkę, do 15 dnia kolejnego miesiąca dla pozostałych płatników, w tym dla osób fizycznych i partnerów spółek cywilnych płacących składki za pracujących, również dla osób prawnych. Nie stosowanie się do tych wymogów zagraża karą grzywny.Dużo osób głowi się się jak odliczyć internet (więcej na stronie). Od 2013 r. faktycznie zmieniły się prawa które dotyczą owej ulgi. Została ona zachowana wyłącznie w stosunku do osób, jakie dopiero zaczynają korzystać z Internetu. Potrącenie przypada płacącemu podatki tylko w kolejno po sobie następujących dwóch latach podatkowych, jeżeli w czasie poprzedzającym owe lata nie korzystał z tego odliczenia. Nowelizacja rozporządzenia o PIT poszerza ulgę internetową dodatkowo o internet mobilny. Oznacza to, że potrącimy wydatki dotyczące używania Internetu za pomocą sprzętów mobilnych i telefonów komórkowych. Rozwinięcie ulgi dotyczy również kosztów za wykorzystanie Internetu w kawiarenkach internetowych.

Ta wiarygodna strona (http://www.programylojalnosciowe.pl/) jest przyszykowana dla sympatyków omawianej problematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to kliknij na ten link!

Z regulacji anulowano dawny zapis, zgodnie z którym odliczenie na Internet było realne tylko w razie korzystania z sieci w miejscu zameldowania.W 2015 r. za sprawą innowacyjnego postanowienia została zminimalizowana liczba podatników upoważnionych do korzystania ze zwolnień z przymusu użytkowania kas fiskalnych.

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś działają równorzędnie dwa warianty zwolnień, w których nie musi być wykorzystywana kasa fiskalna. Takie zniesienie zależy od ilości obrotu i od charakteru wiedzionej aktywności gospodarczej.

Czy znasz już taki świetny tekst? Znajdziesz w tamtym miejscu naprawdę sporą ilość zajmujących informacji na podobny temat. Przeczytaj a nie będziesz żałować!

Z profilu postępowań wynika, że docelowo znikać będą wszystkie zwolnienia z obowiązku używania kas fiskalnych przy prowadzeniu rejestrów obrotów. Więcej na .

© 2023 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.