Close

W dzisiejszych czasach, gdy często szaleją kryzysy, każda wielka spółka potrzebuje świetnego Dyrektora ds. finansów

Dawniej firmy za podstawę swego dobrego działania uważały profesjonalną księgową. Jednak, dziś to za mało.

W dobie XXI stulecia, gdy wszystko dzieje się szybko, a firmy są międzynarodowe potrzebni są doświadczeni CFO.
deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO – może spytać ktoś, kto nie jest obeznany z angielskimi nazwami oraz stanowiskami istniejącymi w międzynarodowych korporacjach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer – po polsku: Dyrektor Finansowy. Stanowisko to oznacza o wiele więcej aniżeli tylko bycie strażnikiem finansów koncernu.

Nasz artykuł wydaje się być intrygujący? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie wahaj się i klikaj (https://iluzjonistapiotrmalanowski.pl/) w podany link.

Chodzi także o przygotowywanie planów rozwojowych oraz przewidywanie ewentualnych zagrożeń. Aby dobrze funkcjonować na tym stanowisku niezbędne będzie duże doświadczenie, dlatego w krajach Europy Zachodniej CFO to często osoby po 50-tym roku życia. W krajach rozwijających się, takich jak Polska, bywają to osoby znacznie młodsze, gdyż sytuacja w kraju zmienia się diametralnie i za tą zmianą należy nadążyć. Nawet inaczej – trzeba ją ubiegnąć. Trzeba być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Zajmuje się nakreślaniem budżetu i wewnętrznymi audytami. Do jego obowiązków należy również utrzymywanie kontaktów z różnymi firmami.

Z tego powodu CFO sporo podróżuje po Europie i świecie – powinien zatem świetnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość firmy oraz przyszłość pracowników. Z tego powodu powinien szukać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.