Close

W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, lecz również ją kreujmy!

Kontemplowanie muzyki ma z pewnością sporo uroku. Przecież wielce trudno tak naprawdę wyobrazić sobie codzienne życie bez najukochańszych muzyków: wszyscy mamy różne gusta muzyczne, lecz to co nas łączy to wielka miłość do muzyki.

Gra na darbuce

Autor: Dave Catchpole
Źródło: http://www.flickr.com
Niesamowite zespoły, takie jak choćby islandzki Gus Gus albo Leonard Cohen sprawiają, że choć świat jest nadal ciężki do przyjęcia, to jednak na całe szczęście jakoś tam mamy możliwość lepiej radzić sobie ze wszystkim. Zresztą akurat nie tylko o to chodzi w chęci słuchania muzyki. No dobra – bierne odsłuchiwanie utworów muzycznych to coś fajnego, ale wyłącznie granie na jednym z instrumentów jest w stanie dać giga radochę: na przykład conga albo wiolonczela…

Zasadniczo to jest tak, że nierzadko mamy naturalny talent, lecz no jakoś tam nie widzimy tego. Zatem zapewne niemało osób funkcjonuje na normalnym poziomie – najzwyczajniej nie dostrzegając swojego ogromnego talentu. To może dajmy się przekonać, może gitara czy darbuki są bądź co bądź właśnie nam pisane? To ciekawe, iż niektórzy ludzie przez niemal całe życie grają na jakimś instrumencie, lecz bez ponadprzeciętnego efektu, a tu przyjdzie jakiś kompletny świeżak, który zagra sobie raz i wyjdzie mu to doskonale (wkręć się w modną muzykę i rozpocznij przygodę na najlepszym sprzęcie: bębny djembe).

Jeśli ten tekst jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis opera kameralna bilety, w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Może wśród czytelników tego artykułu odnajdą się prawdziwi wirtuozi, utalentowani ludzie, którzy powodują, że ten bądź co bądź niemiły świat jest lepszym miejscem. Przykładowo djembe: egzotyczny instrument muzyczny, głównie popularny wśród czarnoskórych muzyków. Jednak nawet typowy Kowalski, człowiek, który jest naturalnie biały, wcale nie musi myśleć, że to coś najzupełniej nie dla niego!

Pewnie jedyna poważna wada częstego grywania na instrumentach muzycznych to znaczący hałas. Zwłaszcza dużo hałasu generują instrumenty perkusyjne: rzępolenie jest denerwujące, no przynajmniej dla osób postronnych. Pamiętajmy zatem, że nie można przeszkadzać ludziom, warto jakoś tam temu wszystkiemu zaradzić. Pewnie każdy miłośnik muzyki, po dokładnej analizie tego tekstu, wreszcie zdoła wszystko pojąć (jeśli chcesz rozpocząć nowe hobby sprawdź ceny najlepszych instrumentów: instrumenty perkusyjne – darbuki).

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.