Close

W jaki sposób międzynarodowe koncerny i korporacje wykorzystują potencjał oraz umiejętności polskich pracowników

Polska słynie z najwyższej klasy pracowników z wielu dziedzin, o tym wiadomo nie od dzisiaj. Zaczęły to doceniać światowe korporacje, które bardzo chętnie wybierają rodaków, widzą to również właściciele krajowych firm.

klik

Autor: Andrew Feinberg
Źródło: http://www.flickr.com
Zresztą dzisiaj, w epoce międzynarodowych powiązań w biznesie tak naprawdę często do końca się nie wie, w jakiej firmie się pracuje. Nawet jeśli będzie miała ona nazwę po polsku, siedzibę w którymś polskim mieście i płaci podatki w naszym kraju to nie znaczy, że jej właścicielem nie jest któryś z zagranicznych inwestorów.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany tekst, kliknij ten link – niewątpliwie również warto zobaczyć również (https://www.reequest.pl/) kolejny ciekawy materiał.

Obecnie coraz częściej sytuacja wygląda w taki sposób, że koncerny z zagranicy mają swoje filie w Polsce, zatrudniając przy tym najlepszych specjalistów dostępnych na rynku. Bardzo często takie osoby mają stanowiska pracy po angielsku,przykładowo product engineering manager czy IT administrator. Taka praktyka jest coraz powszechniejsza w firmach mających międzynarodowy kapitał, w których angielski jest głównym językiem porozumiewania się, ale sporo krajowych przedsiębiorców także takie trendy wprowadza u siebie. Dzięki niższym kosztom pracy i wysokiej klasy specjalistom bardzo dużo firm zaczęło się decydować na otworzenie na terenie naszego kraju centrów do obsługi outsourcingowej.

firma

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Otwierane są one najczęściej w większych ośrodkach akademickich, w których nie ma kłopotów z dostępnością do młodych, wykształconych ludzi, którzy będą chcieli związać się z międzynarodową firmą. Na początku były to głównie firmy które działały w controllingu i finansach, w krajowych oddziałach tworzono zespoły pracowników odpowiedzialne za obsługiwanie klientów z innych państw. Często mogło się to wiązać z koniecznością pracy w godzinach, w których pracuje się w kraju klienta, ale dzięki temu można było całkiem nieźle zarobić. W ostatnich latach coraz większe znaczenie mają również usługi takie jak it outsourcing in poland. Po profesjonalistach z obszaru finansów także nasi inżynierowie od IT mają coraz większe uznanie w międzynarodowych środowiskach, i liczba podmiotów która takie usługi oferuje cały czas rośnie.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.