Close

Wycieczki po kraju: Rzeszów

Rzeszów do niedawna był celem pomijanym w trasach turystów. Uznawane powszechnie za mało atrakcyjne, szare i nie mające zupełnie nic do zademonstrowania całkiem spore miasto zmieniło się w przeciągu kilku lat w przestrzeń, którą bezwarunkowo warto zobaczyć. Zachęcam do tekstu po mojej wędrówce po Rzeszowie.

Lubię po taniości
Wierzę, że jeżeli mogę posiadać coś za zero pesos, to nie bulę. Pierwsze co robię, to optymalizuję cenowo transport i noclegi (Zobacz więcej: noclegi krosno) Rzeszów (zobacz noclegi rzeszów) to z pewnością nie Rzym pod kątem cen, ale nauczyłem się, że w drodze każdy miedziak się liczy. Stąd też w drogę ruszyłem stopem. Wyjechałem z Oławy i po siedmiu ciekawych godzinach byłem w Rzeszowie – szybko, szczęściarz. I to 1 rydwanem :P! Jeżeli rozchodzi się o nocleg, to są motele i hotele Rzeszów oferuje szeroką bazę miejsc do zatrzymania się i bez spiny idzie się zamknąć w 25 PLN. Ja akurat kimałem u przyjaciela, więc podziękowałem kilkoma szotami. Czytaj: zobacz piękne hotele z Rzeszowa.
Co warto zobaczyć w Rzeszowie?
Po pierwsze primo wspaniały ryneczek, który oczywiście nie jest tak duży jak ten w Krakowie, ale z całą pewnością ma swój urok. Nad ciekawymi kamieniczkami wznosi się ratusz, ale centralnym miejscem spotkań jest studnia – stąd grupy studentów udaje się swoimi weekendowymi ścieżkami, by zaznać towarzystwa. Ja z kumplem zadomowiłem się w Graciarni u Plastyków, tam poczułem się jak w domu (i nie mam na myśli ilości gratów).
przestronny apartament

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawostka, której nie można pominąć to udostępniony zwiedzającym szlak podziemnych korytarzy, które ciągną się pod ryneczkiem. Zabezpieczone podziemia udostępniane są do zwiedzania od 2001 roku. Dziś trasa liczy 370 metrów długości i daje sposobność zapoznania się z pozostałościami fortyfikacji.

A skąd wziął się w Rzeszowie podziemny szlak? Identycznie jak w Sandomierzu miasto zyskało przywilej przechowywania wina i ryb, stąd też korytarze i piwnczki pod kamienicami. Niektóre z nich sięgają nawet 10 metrów pod ziemię.
Rzeszów ma jeszcze wiele do zaoferowania turystom, ale nie chcę odkrywać wszystkich zalet tego przepięknego miasta.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.