Close

Zainteresujmy muzyką dziecko!

Takie dziecko, które od wczesnego dzieciństwa rozwija własne talenty muzyczne na pewno ma dużo bardziej znaczne szanse na to, aby bądź co bądź podbić świat własnymi umiejętnościami. Wiadomo: zapewne dziecko nie ma aż tak wiele umiejętności, charyzmy, ale należy uwierzyć we własne dziecko. I z tego powodu nie ma nic nieodpowiedniego w tym, aby posłać swoją latorośl na lekcje grania na jakimś instrumencie. Może altówka to fantastyczny instrument?

Gra na skrzypcach i wiolonczeli

Autor: Ted and Jen
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie nie znamy raczej za wielu popularnych muzyków specjalizujących się w grywaniu na właśnie altówce, ale i tak to nie znaczy, że deprecjonowanie altówki ma sens. Generalnie altówka to świetny instrument muzyczny. Chociaż i tak wybranie odpowiedniego instrumentu nie jest aż takie wielce oczywiste – porównaj ceny w sklepach internetowych: instrumenty smyczkowe kontrabasy.

Pamiętajmy, że jeśli zamarzyły się dla nas choćby skrzypce, lecz dziecko (projektowanie sal zabaw) absolutnie nie zamierza zaakceptować tej propozycji instrumentalnej, jak najbardziej nie możemy przesadnie naciskać. Niby po co? Najczęściej ciąganie dziecka na siłę i tak nie będzie dawać dobrych skutków. Warto dać dziecku trochę więcej luzu, a będzie w porządku.

Trzeba także doceniać rzetelną opinię nauczyciela – czyli jeżeli doświadczony nauczyciel powie, że w akurat przypadku naszej pociechy wiolonczela czy kontrabasy najzupełniej nie wchodzą w rachubę, nie każdy posiada predyspozycje do określonego instrumentu, nie ma sensu nie zgodzić się z tym, szukać innego nauczyciela, bo instrument muzyczny musi głównie dawać dużo radości (tu znajdziesz ciekawe oferty w atrakcyjnych cenach: smyczkowe wiolonczele). A jeżeli jakieś dziecko z niczym nie będzie sobie radzić, ciężko nie dojść do tego wniosku, iż to raczej nie dla niego. No cóż, nie jest powiedziane, że sytuacja jest inna. Spokojna głowa: jakiś fajny instrument można znaleźć!

Wszystko zależy w istocie od tego w jaki sposób do wartości muzycznych podchodzi młoda osoba. Pewne dzieciaki zaakceptują wyłącznie gitarę albo grywanie na perkusji, ale nieco bardziej wrażliwa istota rzeknie rodzicom, iż na ten moment to nie ma lepszego instrumentu, niźli wiolonczela. Choć akurat wiolonczele są generalnie tymi instrumentami, które wymagają bardzo ponadprzeciętnych umiejętności muzycznych, bożego talentu i determinacji.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.