Close

Życie zwykle nie jest usłane różami i nasze relacje z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety często zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.
Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im pasuje: dojazd, kierownik, godziny pracy, współpracownicy, obowiązki i nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu osób jest na pewno niewiele, ponieważ cuda nie zdarzają się codziennie. Dużo jest jednak ludzi, którzy mówią, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś poradzić. Czasami niestety sytuacja jest tak bardzo okropna, że warto pomyśleć o ucieczce. Najlepszym wyjściem jest wtedy poszukiwanie nowej pracy. Gdy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (zależnie od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zaproponować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla ludzi, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać siedzenia w znienawidzonym miejscu.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (http://alufinish.pl/pl/i/slownik.html), który Ci oferuje. Zapewne jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

Dobrze będzie zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Warto jednak dążyć do ugody. Możemy na przykład zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wtedy również zużyć nasz zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, żeby zdawać sobie sprawę, że takiego rodzaju porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie mają mocy prawnej.
© 2023 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.