Close

Branża sprzedaży domów

Od zeszłego miesiąca na rynku budownictwa jednorodzinnego obserwujemy oznaki krachu. Nie jest to optymistyczna wiadomość dla firm pośredniczących i osób, które planują szybko i opłacalnie sprzedać nieruchomość. Jest to za to wspaniaławiadomość dla każdego, kto chce znaleźć domek w mocno niskiej cenie!

Podczas kiedy ceny mieszkań bardzo wolno zniżają się, domy na sprzedaż tanieją błyskawicznie. Deweloperzy nierzadko obniżają ceny aż o połowę, nie mogąc znaleźć nabywców. Fatalnym utrudnieniem stało się ostatnie podwyższenie stóp procentowych przez RPP. kredyty drożeją, więc chętnych na zakup jest mniej. Sprowadza to kłopoty na ludzi, którzy weszli w budownictwo (lokale handlowe wynajem pogorzelica) jednorodzinne jako inwestycje. Aktualnie są regularnie zmuszani wystawiać dom na sprzedaż po kosztach.

Z rynków nieruchomości Warszawa zdaje się jednym z najmocniej korzystnych dla wszystkich mających finanse na transakcję. Ogłoszeń w Warszawie znajduje się kilkadziesiąt razy więcej niż zainteresowanych. W innych miastach ceny domów nie obniżyły się jeszcze do rekordowych pułapów, więc każdemu chętnemu poleca się cierpliwość.

Ocenia się, że w związku z małym popytem, niedługo ruszą one w dół.

Przy wyszukiwaniu tanich ofert warto skorzystać z usług doświadczonych pośredników. Niemały koszt wynajęcia specjalisty równoważy wiele zalet. Primo, oszczędza się czas. Po drugie, zdając się na umiejętności specjalisty, możemy uniknąć wielu złych decyzji przy zakupie nieruchomości. Po trzecie, pośrednik wie w jakim miejscu i jakim czasie szukać najlepszych gratek. I wreszcie, wynajęcie zdolnego pośrednika to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Źródło:
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.