Close

Handel w Rosji – o czym musisz pamiętać?

Nasze państwo 23 lata temu odzyskało wywalczoną niepodległość. Później upadł Związek Radziecki i Układ Warszawski. To niezwykle istotne, bo jest on niezbędny w rozmowach biznesowych z tamtejszymi przedsiębiorcami. Ale obok komunikacji, musisz zdobyć certyfikat Gost R

.

Certyfikacja gost

Zmartwychwstał handel i relacje finansowe z Niemcami, Wielką Brytanią, Włochami. Po akcesji do Unii Europejskiej sytuacja się zmieniła. Ludzie biznesu spostrzegli, że za miedzą Polski funkcjonuje pojemny i niedoceniany rynek zbytu (dodatkowe wiadomości – ). Wschodnia kraina po latach odrzucenia na nowo stała się popularna. Podróżnicy podziwiają zabytki Moskwy i Petersburga, pragnieniem wielu stała się wielodniowa przejażdżka koleją Transsyberyjską. W szkołach na nowo zaczęto nauczać języka Puszkina.

To konieczny dokument, który potwierdza, że dobra są zgodne z oficjalnymi standardami ustalonymi przez FR. Teren, na którym zachowuje ważność, to nie sama Rosja. certyfikacja jest uznawana też w Kazachstanie, Gruzji i na Białorusi. Duża część biznesmenów uważa, że zdobywając certyfikat ISO, opłacanie innego rodzaju dokumentacji nie jest potrzebne. Mylą się. W Rosji i w wypisanych wyżej krajach honoruje się tylko certyfikaty gost (kliknij tutaj).

Certyfikacja dla Rosji jest konieczna w wielu sytuacjach. Ważną rozpiskę dóbr, objętych obowiązkiem certyfikacji, można znaleźć w sieci. Wykazy się od czasu do czasu modyfikują. Certyfikat Gost dostaję się zwykle na jedną serię dobra. Jeżeli zakładasz długoterminową wymianę towarową, proponuję złożyć podanie także o certyfikaty Gost na całą produkcję (na max. 3 lata) albo na miejsce produkcji.

Powiem wprost, uzyskanie pozwolenia tego typu, co CertyfikaCertyfikacja >> certyfikacja wyrobudo prostych nie należy. Zatem zalecam skorzystać z pracujących w sieci przedsiębiorstw, zajmujących się profesjonalnie tym zagadnieniem. Zanim zdecydujesz się na pomoc z zewnątrz, sprawdź, czy produkt, jaki planujesz wwieźć na teren wschodniego sąsiada, znajduje się na liście obowiązkowej.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.