Close

Jaki lektor języka angielskiego będzie najlepszym nauczycielem dla naszego dzieciaka?

Pod pojęciem dobry lektor bardzo niewiele stoi. Lektor faktycznie musi być profesjonalny dla nas oraz dla naszego dziecka. Jego profesjonalne podejście warto oceniać nie jedynie przez pryzmat doświadczenia, ale również pod kątem osobowości i podejścia do samego procesu nauczania.

Lektor języka angielskiego powinien mieć przygotowanie pedagogiczne oraz oczywiście niezwykle dobrze znać język angielski. W szkołach językowych zdarzają się wypadki, że możemy trafić na przekwalifikowanego nauczyciela, który wybITnym anglistą nie jest mimo wysiłku. Warto także zwrócić uwagę na podejście takiego lektora do nauczania oraz jego sposób komunikowania się z młodymi osobami. Lektor języka angielskiego powinien być dobry, a najlepiej najlepszy dla naszego dzieciaka. Przy wybieraniu nauczyciela mogą pomóc oceny kursantów o konkretnej szkole lingwistycznej oraz o lektorach w tamtym miejscu pracujących. Praca z native speakerem w czasie edukacji języka angielskiego zapewnia nauczanie za pomocą procedury impresji lingwistycznej. Jeżeli mówimy oraz słuchamy jedynie w j. obcym, to posiadamy szansę na łatwiejsze oswojenie się z tym językiem. Co bardzo istotne, również mamy możliwość wykształcenia dobrego akcentu. Jeśli nasze dziecko jest małe, to taka metoda może być bardziej skuteczna niż praca z lektorem, dla którego j. angielski (nauka języka angielskiego online) jest to drugi język.
lektor języka angielskiego

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybieramy lektora dla dziecka większego, które prawidłowo jeszcze nie mówi po angielsku, to wtedy należałoby zastanowić się czy będzie to najlepszy wybór. Brać należy pod uwagę fakt, że jeśli frustracja, która powiązana jest z całkowitym brakiem zrozumienia słów wypowiadanych przez lektora będzie duża, to w takiej sytuacji dziecko może do nauki się zniechęcić.

Praca z native speakerem przynosi okazję poznania języka angielskiego w najlepszym wydaniu, ale również anglosaskiej kultury. Nie zawsze ci lektorzy, dla których j. angielski jest kolejnym językiem są lektorami gorszymi.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.