Close

Jakie są obowiązki osoby pracującej jako kasjer walutowy?

Wśród zawodów, które posiadają ścisły związek z pieniędzmi jest także tego typu, który dotyczy obsługi m.in. zagranicznych środków finansowych. Osoba pracująca na tego typu stanowisku musi wykonywać takie operacje jak sprzedawanie czy kupno pieniędzy.

Do zadań tego typu osoby należy również bieżąca obsługa kont walutowych, prowadzenie dokumentacji wykonywanych czynności i przechowywanie środków pieniężnych. Na osobie działającej na stanowisku kasjer walutowy ciąży bardzo wielka odpowiedzialność za wszystkie czynności związane z obsługą operacji finansowych. Taki kasjer musi być specjalistą ds.

Zaciekawił Cię ów opis? To fantastycznie! Następne tak samo zajmujące artykuły znajdziesz pod poniższym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://continuum.biz.pl/).

rozpoznawania autentyczności walut w czasie wykonywania poszczególnych operacji. Jeśli interesuje Cię tego typu praca, potrzebna jest biegła umiejętność obsługiwania komputera, a także na poziomie komunikatywnym znajomość angielskiego. Naturalnie bardzo mile widziane jest to, aby kandydat do pracy na tego typu etacie posiadał już podobne doświadczenie zawodowe. Musi także mieć minimum średnie wykształcenie, najlepiej powiązane z ekonomią. Kandydat musi się także legITymować niekaralnością.

eccotravel.eu, baner06.2014
kasjer walutowy

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczne jest też skończenie szkoleń dotyczących umiejętności rozpoznawania autentyczności pieniędzy krajowych i zagranicznych. Profesjonalny kasjer walutowy powinien dobrze funkcjonować w zespole, cechować się odpowiedzialnością oraz dyspozycyjnością. Istotna jest też komunikatywność, wysoka kultura osobista i umiejętność koncentracji i szybkiego liczenia. Za wykonywaną przez siebie pracę, tego typu kasjer może liczyć początkowo na ok. dwa tysiące złotych na miesiąc.

W takiej wysokości wypłatę może otrzymywać osoba zatrudniona na umowę, na pełnym etacie i mająca wyższe wykształcenie. To jest zaLEDwie pensja przeciętna, a mogłaby być też większa. Jest zależna od stażu oraz doświadczenia.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.