Close

Jakie są obowiązki osoby zatrudnionej na etacie administratora systemu Linux?

Osoba specjalizująca się zawodowo administrowaniem systemem Linux posiada za zadanie odpowiadać za sprawne funkcjonowanie tego systemu operacyjnego, a także za stałą konserwację oraz wprowadzanie różnego typu zabezpieczeń technicznych w firmie.
Bardzo ważna w tym zawodzie jest potrzeba ciągłego podwyższenia kwalifikacji, poznawania nowych technologii.

Bardzo użyteczne okażą się także tego typu właściwości jak sumienność, analityczne myślenie, umiejętność pracy pod wpływem czasu, czy umiejętność pracy grupowej. Pracownik pracujący na etacie administrator Linux jest specjalistą m.in. w utrzymywaniu oraz zarządzaniu serwerownią, infrastrukturą opartą o Linux, zarządzaniem infrastrukturą sieciową, rozwiązywaniem różnorodnego typu kłopotów w odniesieniu do systemu, wsparciem technicznym użytkowników, instalacją, konfiguracją, czy utrzymywaniem scentralizowanych systemów, gwarantuje im funkcjonującą dokumentację techniczną czy współpracuje z segmentem programistów albo webmasterami. Administrator Linux utrzymuje poza tym dostępność, funkcjonalność oraz stabilność systemów firmy.
administrator linux

Autor: C25 VIỆT NAM
Źródło: http://www.flickr.com
koszty

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wymogi, to od osoby starającej się o posadę na etacie administratora Linux, wymaga się zakończonych studiów informatycznych lub Dodatek na mieszkanie Norwegia technicznych, właściwej znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym, praktycznej znajomości systemu Linux – posiadanie właściwych certyfikatów z tego zakresu jest wielkim walorem.

Taki kandydat musi także znać problemy związane z sieciami opartymi o TCP-IP, języki skryptowe (PHP czy Python), powinien znać serwery baz danych (dla przykładu Oracle, SQL, LDAP), musi znać też oprogramowanie Apache2 ING i Nginx, natomiast bardzo użyteczne może okazać się także doświadczenie w technologii oraz usługach SMTP, LVM, SSL czy znajomość co najmniej jednej z technologii systemów wirtualizacji.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.