Close

Jakimi sposobami nowocześnie prowadzić firmę przy wykorzystaniu specjalistycznych programów

Nie da się współcześnie w nowoczesny sposób prowadzić swojej firmy bez wsparcia informatycznego. I chodzi to zarówno o sprawy sieciowe, komputery i serwery, ale również o odpowiednie oprogramowanie, które będzie obsługiwać wszystkie ważne procesy biznesowe. Jednymi z najbardziej istotnych programów, jakich używa coraz więcej przedsiębiorstw, są zintegrowane pakiety do obsługi przedsiębiorstw, znane też potocznie jako programy ERP.

CRM

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwalają one na kompleksową obsługę wszystkich firmowych działów. Podstawą w większości z nich jest moduł księgowości, logistyka skrzynie transportowe ze sklejki oraz handel, ale jeżeli jest taka konieczność, to można wdrożyć także moduł kadrowy czy ewidencję majątkową.

Duża część systemów ERP może zaoferować także rozwiązania branżowe (), specyficzne dla pewnej grupy firm, a oprócz tego daje możliwość rozszerzania systemów. Często zachodzi bowiem konieczność dostosowania działania pewnych funkcji do danej firmy, i pożądane jest, żeby dało się takie zmiany zrealizować. Dzięki użyciu pakietów ERP można w dużym stopniu usprawnić funkcjonowanie firmy, ich ogromnym plusem jest to, że wszystkie dane są zintegrowane ze sobą i informacje wprowadzone przez jednego użytkownika są od razu dostępne w innych miejscach.

Konkurencja jeśli chodzi o systemy ERP jest duża, zagraniczni i krajowi producenci rywalizują wszelkimi sposobami o klientów. Jednak jest taka firma, o której miał okazję słyszeć chyba każdy, kto ma chociaż minimalną orientację na rynku takiego oprogramowania. Mowa tu jest oczywiście o firmie SAP, która zyskała tytuł pioniera na rynku systemów ERP i po dziś dzień utrzymuje czołową pozycję wśród dużych i średnich przedsiębiorstw.

Oprogramowanie SAP to kilkanaście wydzielonych, ale współpracujących ze sobą modułów, które umożliwiają obsługę poszczególnych działów w firmie. Zależnie od potrzeby można wybrać te, które mają być wdrożone i uruchomione, a z reszty można zrezygnować lub przesunąć ich uruchomienie w czasie. SAP oferuje również dużo dodatkowych programów i narzędzi które współpracują z pakietem ERP, przykładowo wiele firm decyduje się jednocześnie na uruchomienie SAP CRM umożliwiającego sprawne zarządzanie kontaktami z klientami.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.