Close

Kulig to sprawdzony sposób na udaną zabawę w zimie

Gdyby przeprowadzić sondę uliczną i zapytać, jaką porę roku najbardziej lubimy, zapewne największa ilość odpowiedzi „za” padłoby na lato. Nic dziwnego, przecież w tę porę jesteśmy w stanie robić dosłownie wszystko, nie dość, że nie musimy się specjalnie ubierać (choć wiele kobiet byłaby odmiennego zdania), to jeszcze rozrywki, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są normalnie dostępne. Tak to jest z ciepłą porą, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonej sondzie być tuż za latem. A co z pozostałymi porami roku? Wielu z nas lubi zimę, a jesień tylko, gdy prezentuje się, jak „nasza polska złota jesień”.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas każdej pory znajdziemy coś ciekawego do roboty. Jak wspomnieliśmy we wstępie o porze letniej do roboty jest wiele ciekawych rzeczy. Lato to przecież okres wakacyjny, więc możemy wyjechać za granicę czy chociażby nad Bałtyk, gdzie odnajdziemy niezliczoną ilość okazji do super zabawy. Okres letni odznacza się też tą zaletą, że w wielu miejscach praca nie wygląda tak, jak w innych okresach roku. Po prostu każdy, łącznie z szefem czuje nastrój wakacyjny, tak więc w pracy jest jakby mniejszy poziom stresów i niepokojów.

A następnie przychodzi jesień i ogólnospołeczna ”deprecha”. Jesień, jakkolwiek by się nie prezentowała, od zawsze się kojarzy z końcem lata, z powrotem do pracy po wakacjach, szkołą, kojarzy się też z coraz niższymi wartościami temperaturowymi, krótszymi dniami i przymrozkami w nocy. Jesień jest niezbyt lubiana. Czasami nam troszkę wynagrodzi swoją zgryźliwą naturę, gdy zapanuje tak zwana „złota jesień” przynosząc niesamowicie wspaniałe, słoneczne dni, przyjemną temperaturę i cudne widoki. Liście stają się różnokolorowe, jest magicznie.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie trwa to zbyt długo, bo zaraz przychodzi plucha, deszcze i szarzyzna.

Kliknij na odnośnik do serwisu, on przedstawi Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Zobacz artykuł, posiadający interesujące informacje.

Zima jest tuż-tuż. Kiedy zapanuje okres przedzimia właściwie może wydarzyć się prawie wszystko, dopiero, gdy nastanie prawdziwa i śnieżna zima można się w niej zakochać. Oczywiście jeśli nie zakopiemy się gdzieś naszym autem w zaspie czy nie odmrozimy sobie jakiejś części ciała, to istotnie zimę można polubić. Możemy robić wiele niesamowitych rzeczy. Mieszkasz w ogromnym ośrodku miejskim? Kulig w Warszawie? A dlaczego nie? Zobacz na stronie i wybierz coś dla siebie. A może na sanki, w każdym mieście, nawet dużym znajdziesz górkę, z której można zjeżdżać. A jakie święta Bożego Narodzenia są piękne, gdy pada śnieg. Szkoda, że nie zawsze tak jest, bo częściej padają deszcze. Deszcze, które zabierają radość ze świąt.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.