Close

Nabywamy używane auto – przewodnik

Kupno czterokołowca używanego jest to wyzwanie pełne pułapek, jakich nie można lekceważyć. Rozwaga i ostrożność mogą ochronić przed oszustem albo nieprzewidzianymi wydatkami.

giełda

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
Na co należy kierować szczególną uwagę w toku oględzin? Oto najważniejsze wytyczne, o jakich powinien wiedzieć każdy, kto jest zainteresowany kupnem auta używanego. W 2012 r. sprowadzono do Polski 645 514 aut. Ich przeciętny wiek wyniósł prawie dziesięć lat. Dużo z nich importowano w celu sprzedaży w naszym kraju. I tutaj zaczyna się problem, albowiem handlowcy dość często szukają za granicą najtańszych ofert mocno zużytkowanych oraz powypadkowych samochodów używanych. Sprowadzają egzemplarze, jakie byłyby nierzadko kategoryzowane jako złom. W rezultacie, 90 proc. używanych samochodów na krajowym rynku przeszło mniejsze albo większe reperacje (tyczy się to również komisów). Następna plaga to czterokołowce pochodzące z kradzieży.

Czyżby artykuły zaprezentowane na tej witrynie eksport do Chin w pełni Cię uradowały? Sądzimy, że tak. Ale, jeżeli pragniesz więcej, to najedź tutaj.

Kupuj więc bez ryzyka jak też z rozwagą. W jaki sposób to czynić?

transport

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ostrożnie podchodź do ofert o bardzo interesujących cenach. Są rozmaITe uzasadnienia, lecz zazwyczaj idzie o prędką sprzedaż nielegalnego bądź silnie zużytkowanego samochodu używanego. Jeżeli kupisz czterokołowiec używany pochodzący z przywłaszczenia, może ci wówczas zostać postawiony zarzut paserstwa.

Jeśli poprawność identyfikacyjnych znaków lub dokumentów wypatrzonego przez ciebie wozu używanego wzbudzi wątpliwości, bezzwłocznie zrezygnuj z transakcji. Jeżeli decydujesz się na nabycie używanego auta na samochodowej giełdzie, musi być to giełda sprawdzona, najlepiej przez kogoś ci zarekomendowana.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.