Close

Nad jakimi rzeczami często myślimy nim podejmiemy decyzję czy startować w wyścigu o dotację unijną?

Chcąc założyć swoją firmę sporo osób zastanawia się nad uzyskaniem funduszy z Unii Europejskiej na swoją działalność. Nad czym często myślimy przed podjęciem takiej decyzji?

przekrój - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo ludzi nie jest do końca pewnych czy lepiej wcześniej założyć firmę oraz starać się o wsparcie finansowe z Unii, czy może rozejrzeć się najpierw za dotacją, a później założyć działalność. Rzeczywiście, mnogość różnych dotacji oraz programów sprawia, że nie wszędzie panują takie same zasady. Jednak ubiegając się o dotacje unijne na rozwój firmy lepiej nie zakładać wcześniej działalności, zanim nie sprawdzimy różnych możliwości. Dużo z dostępnych programów bowiem jest dla osób, które planują swoją działalność. Z kolei, jak zarejestrujemy firmę oraz dopiero później zaczniemy przeglądać wszelkie informacje, to może się okazać, że z niektórych dość ciekawych programów nie możemy niestety skorzystać. Częściej stosuje się taką zasadę, iż gdy potrzebne są pieniądze do pięćdziesięciu tysięcy złotych, to lepiej wstrzymać się z zakładaniem działalności. Natomiast, gdy chodzi o duże pieniądze, rzędu 100 tysięcy i więcej, to niemal za każdym razem potrzebna jest już założona działalność.

firma - stykówka

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Równie dużo osób zastanawia się czy potrzebny jest wkład własny, kiedy staramy się o dofinansowanie unijne dla firm (zobacz Prometeia Dotacje EU). Często jest on wymagany, natomiast z łatwością można znaleźć też tego typu dotacje, gdzie nie potrzeba wnosić wcześniej swoich pieniędzy. Na pewno wysokość wkładu własnego zależy od tego, z którego programu będziemy chcieli skorzystać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna praca amsterdam również z pewnością wpadnie Ci w oko.

Reguła jest natomiast analogiczna do wcześniejszej, tutaj znowu, jeżeli staramy się o dotacje unijne na rozwój firmy do gotówki rzędu pięćdziesiąt tysięcy, własnego wkładu nie będzie lub będzie bardzo niewielki (szukasz informacji o dotacjach unijnych na rozwój firmy? Sprawdź tutaj). Natomiast, kiedy chodzi o większe pieniądze, to bardzo często najpierw trzeba je wydać, aby starać się o częściową refundację środków. Warto wiedzieć, iż jeżeli staramy się o dotację, to wkład własny nie jest skrupulatnie sprawdzany. Dlatego można zdobyć tego typu pieniądze już po tym, jak dostaniemy pozytywną opinię o przyznaniu środków. Można wtedy przykładowo skorzystać z kredytu.

Jeśli chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to z pewnością jest jeszcze dużo innych znaków zapytania. Z tego względu należy jak najwięcej dowiadywać się oraz czytać na ten temat. Informacji nigdy za dużo. Od tego w końcu zależy czy przyznane nam zostaną pieniądze na start. Dowiedz się wszystkiego na dotacje.prometeia.pl/.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.