Close

Najbardziej zyskowne lokaty

Ranking lokat stworzony został po to by pomóc wybrać kontrahentowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego oczekiwań. Nie istnieje bowiem jedna, uniwersalna lokata, podobnie jak nie znajdziemy najlepszego komputera, telewizora czy mieszkania które zadowoliło by wszystkich. Ludzie Wybierają różnorakie produkty finansowe, ponieważ każdy z nas jest inny, posiada odmienną sytuację finansową oraz własne cele związane z oszczędzaniem.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Większość osób w naszym kraju oszczędza w perspektywie krótkoterminowej, np. na zakup sprzętu do mieszkania, na wakacje, auto lub na drobne przyjemności – w takim przypadku wybór lokaty krótkoterminowej to logiczne rozwiązanie. Z drugiej znowu strony, wśród osób, które oszczędzają nie brakuje tych, którzy odkładają pieniądze z myślą o emeryturze lub o przyszłości swoich pociech – takie osoby częściej oszczędzają długoterminowo.

Wrzesień kojarzy się z początkiem nowego roku szkolnego. To w tym miesiącu dzieci rozpoczynają naukę polskiego, matematyki czy przyrody.

Przeczytaj więcej szczegółów w ofercie (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/aktualnosci/54) – one rzucą całkowicie nowe światło na rozważaną w umieszczonym tu poście. Po prostu kliknij ten link.

Warto by do tych szkolnych przedmiotów dodać jeszcze naukę oszczędzania. Na rynku bankowym wrzesień jest kolejnym miesiącem, w którym oprocentowanie bankowe nie powala na kolana. Lokaty i konta oszczędnościowe nie dają tyle zarobić jak jeszcze rok czy 2 lata temu. Część osób zdecydowała się wycofać środki z banków oraz przenieść je inwestując w fundusze albo nabywając obligacje Skarbu Państwa. Jednak, jak pokazują dane opublikowane przez NBP, większość Polaków postanowiła lokować swoje oszczędności na krótkoterminowych lokatach oraz rachunkach oszczędnościowych.

finanse
Zarówno lokaty krótkoterminowe, jak i konta oszczędnościowe mają ogromną zaletę, która jest niezwykle istotna w dzisiejszej sytuacji rynkowej. Chodzi oczywiście o brak konieczności zamrażania swoich środków na długi okres. Banki w przypadku tych produktów finansowych, umożliwiają zwykle wypłatę pieniędzy bez utraty nagromadzonych odsetek. To daje możliwość przenoszenia środków na nowe, coraz rentowniejsze produkty proponowane przez polskie banki. Rankingi ofert tworzone są na podstawie ofert produktów oszczędnościowych dostępnych w chwili obecnej na polskim rynku.Główną cechą ofert, która decyduje o kolejności w zestawieniu jest oczywiście oprocentowanie, które w głównym stopniu wpływa na zysk.

Ranking lokat prezentuje najlepiej oprocentowane lokaty terminowe dostępne na rynku. Lokaty zestawione są z minimalną kwotą, jaką trzeba zainwestować jak i czasem trwania. Kryterium decyzyjnym przy ustalaniu pozycji jest oprocentowanie lokaty – Ranking lokat tworzony jest zwykle na podstawie materiałów publikowanych przez banki na swoich stronach www. Oprocentowanie prezentowane jest w ujęciu rocznym, przed podatkiem Belki.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.