Close

Nie za każdym razem damy radę nadążyć za finansami przedsiębiorstwa

Każdy musiał przejść przez matematykę i wszyscy musieliśmy obliczać różne wskaźniki. Niestety nie wszyscy są dobrzy z przedmiotów ścisłych i m.in. z tego powodu przez wiele lat nie było królowej nauk na maturze, na całe szczęście wszystko się zmieniło i matematyka ponownie jest najważniejszym przedmiotem do zdania.

Z jakiego powodu na szczęście matematyka wróciła na maturę? Otóż ludzie po szkole średniej nie byliby w stanie

finanse

Źródło: http://pixabay.com

obliczyć nawet banalnych rzeczy, gdyby nie mieli przymusu uczenia się do matury.http://efematic.pl/produkty/75 (nasz serwis www)Ale część osób chce studiować na studiach, na które trzeba mieć zdaną maturę z matematyki. Te osoby najzwyczajniej w świecie lubią liczyć i bardzo często kochają pieniądze. Kierunki związane z finansami i księgowością, to dobry pomysł na zdobycie zawodu, który daje nam pieniądze. A gdy będziemy np. posiadali własną firmę przyjdzie nam liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów związanych ze sprzedażą oraz średnich należności. Wskaźnik ten jest bardzo ważny, bo daje możliwość określenia ile razy w czasie roku przedsiębiorstwo jest zdolne do odtworzenia stanu swych należności- >>.

Przy wskaźniku, który jest niższy niż siedem musimy zastanowić się nad tym czy kredytowanie klientów nie jest zbyt duże. Kontrola jest niezbędna, zwłaszcza, jeżeli chodzi o należności. W dzisiejszych czasach każda firma posiłkuje się różnego typu programami, które mogą pomóc firmie w działalności. Do jednego z takich programów możemy zaliczyć aplikację, która ma kontrolować nasze należności. Przejrzysty interfejs pozwala na zobaczenie, jakie długi mają wobec naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności (na tej stronie) jest o wiele

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

łatwiejsza i bardziej sprawna, aniżeli tradycyjne szukanie w stercie faktur i innych dokumentów, czy aby na sto procent każdy dłużnik uregulował należności. Trzeba pamiętać prowadząc własną firmę, że musimy mieć pod kontrolą należności klientów ciągle.

Nie możemy raz na pół roku siąść i sprawdzać, czy wszystko jest okej. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin zapłaty musi zdać sobie sprawę, że gdy go przekroczy zostaną naliczone mu dodatkowe opłaty. To jeden z najlepszych sposobów na właściwe uregulowanie faktur. Gdy klient wie, że po dużej zwłoce będzie musiał zapłacić więcej ma większą motywację do zapłacenia każdej faktury we właściwym czasie.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.