Close

O BHP

Podstawowym zobowiązaniem pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy, jest obowiązkowe przeprowadzanie regularnych szkoleń załogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Spotkanie może być organizowane i prowadzone przez właścicieli firm, ale jeżeli chcemy aby szkolenia BHP w Łodzi w naszej firmie przebiegały na najwyższym poziomie, musimy do takiego projektu zaangażować firmę szkoleniową.

W tym celu posłuży nam internet. Wówczas jest też szansa aby prześledzić opinie internautów na temat poszczególnych firm. Zagwarantowanie odpowiednich warunków pracy niewątpliwie wpłynie korzystnie na stan psychiczny i fizyczny pracowników, a co za tym idzie na dochody firmy. Nadzór bhp na budowach czy też w zakładach przemysłowych to najważniejsza sprawa, gdyż w takich pomieszczeniach bardzo łatwo o przykre zajścia.

Wypadki w pracy

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież z pozoru nieważna odzież ochronna, może ocalić komuś życie. Pamiętajmy więc o używaniu środków ochrony indywidualnej czyli maseczek, stoperów czy fartuchów. Na budowie np. obowiązkowy jest kask. Nikomu nie trzeba przypominać, jak ważna jest ochrona głowy. Aby nie uwierał nas w czasie pracy, musimy go tylko właściwie dobrać do naszej głowy. Bez porządnych rękawic w trakcie prac fizycznych, ani rusz. Bezwzględnie musimy zadbać o ręce, a to jak grube i solidne powinny być rękawice zależy od charakteru wykonywanych działań.

Ale! Istnieją profesje w których wkładanie rękawic jest absolutnie zabronione, np. podczas toczenia lub frezowania. Moment roztargnienia i nieszczęście gotowe.
W związku z powyższym, tak istotne jest, aby w owych miejscach bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (szkolenia bhp organizowane przez TBF).

To nie koniec interesujących artykułów. Czujesz chęć na kolejne? Zatem przypinam tu mój odnośnik (https://grimp.pl/biuro-rachunkowe-ksiegowosc-lubuskie/) do nowej witryny. Czytaj bez przeszkód.

Jak wiemy przestrzeganie przepisów nie będzie przebiegało jak należy jeśli nie będzie odpowiednich kontroli, więc istotne jest aby utrzymywać nadzór bhp. Zapoznanie się załogi z przepisami i zasadami bhp powinno być złożone w formie podpisu. Podpis mówiący, iż pracownik zapoznał się z przepisami bhp ma znaczenie dowodowe w razie ewentualnych wypadków i kwestii odszkodowawczej.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.