Close

O czym pamiętać zakładając własną firmę

Niekiedy zaraz po zakończeniu studiów sporo osób zastanawia się, co ma dalej robić oraz w jaki sposób rozpocząć swoją karierę zarobkową. Są tacy, którzy decydują się na pracę u kogoś, rozpoczynają etat w jakiejś firmie lub korporacji i tam oczekują na awans a także zwiększenie swojego wynagrodzenia i również polepszenie warunków zatrudnienia. Są też tacy, którzy decydują się na własną firmę, bowiem nie widzą siebie w roli pracownika siedzącego w biurze po osiem godzin dziennie i słuchającego zrzędliwego kierownika.

dokumenty firmowe

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
Te wszystkie osoby, które nie chciałyby pracować na inne konto i chcą założyć swoją prywatną spółkę, mogą skorzystać z pozornie dość łatwej pracy na własne konto, zakładając prywatną działalność. Sam start jest właściwie dość prosty a także bezproblemowy. Jedyne co powinniśmy zrobić, to udać się do urzędu pracy w mieście, w którym jesteśmy zameldowani, aby tam otrzymać informacje o procedurze założenia prywatnej działalności. Same początki są oczywiście dość łatwe, bowiem dostajemy pieniądze na rozpoczęcie działalności a także przez dwa lata opłacamy niższą stawkę składki zus.

Niemniej prowadzenie własnej firmy oraz weryfikowanie całej grupy ludzi, jacy są naszymi pracownikami może okazać się skomplikowane. Nie wszyscy z początku będą rozeznani w zadaniach i przykładowo ktoś wypełni bądź wystosuje wobec naszego klienta nieodpowiedni druk marża wzór (wfirma.pl).

Niestety to my będziemy za większość kłopotów odpowiedzialni, dlatego również powinno się niekiedy dobrze sporządzić a także przeczytać coś takiego jak umowa o świadczenie usług, gdyż może się okazać, że firma, jaka prowadzi naszą księgowość (jeżeli szukasz biura księgowego w Warszawie, sprawdź podmioty z lokalizacji warszawa ursynów) będzie wszystkie podatki a także składki odprowadzać, ale nie ma w umowie obowiązku wystawienia corocznego bilansu firmy, przez co dojdzie do sytuacji, iż będziemy musieli dopłacić za usługę, którą uważaliśmy za jeden z podpunktów zawartej z księgowym umowy (jak wygląda umowa o świadczenie usług).

opłaty

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze też zwracać uwagę na co rusz zmieniane stawki i to nie jedynie te powiązane z sytuacjami prawnymi, ale również musimy wiedzieć w jaki sposób zmieniają się składki podatków, jakie trzeba uiszczać (aktualne składki zus). Do naszych obowiązków należy zapoznanie się, jakie są aktualne składki zus, ażeby nie okazało się po kilku latach, że trzeba zapłacić kilka bądź kilkanaście tysięcy, albowiem zmieniła się kwota tej opłaty, a my to przegapiliśmy.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.