Close

Rozliczamy się z urzędem skarbowym

Mało kto nie słyszał o formularzu podatkowym PIT-37. Jest to jeden z najpopularniejszych formularzy, które każdego roku wypełniają miliony rodaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 tyczy się uzyskanych dochodów za poprzedzający rok. PIT 37 jest wypełniany tak poprzez osoby pracujące na umowę o prace, jak także wszystkich tych, którzy zatrudnieni są na umowę zlecenie czy dzieło.

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kto poza tym wypełnia PIT 37? Pomimo obiegowej opinii, bardzo dużo rencistów oraz emerytów korzysta z ulg i ma dodatkowe przychody z jakich się rozlicza. Kolejną tak samo liczną grupą pracowników wypełniającą PIT 37 będą osoby w pojedynkę wychowujące dzieci lub rozliczające się z małżonkiem. Stając po raz pierwszy przed nieodzownością odpowiedzenia sobie na pytanie: jakim sposobem wypełnić PIT 37? – możemy być skonfundowani, dlatego wskazówek należy szukać na www.

Nierzadko bowiem oprócz samego arkusza podatkowego zobowiązani jesteśmy do zgromadzenia i wypełniania ponadprogramowych formularzy, takich jak PIT/D albo NIP-3(5). Wypełniając po raz pierwszy PIT 37 powinniśmy pamiętać o goniącym nas terminie przesłania go,

rozliczenie

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

gdyż czas na złożenie PIT 37 dopełnia się 30 kwietnia.

Kliknij na odnośnik opony ciężarowe, on przybliży Ci temat, który Cię aktualnie zaintrygował. Zobacz tekst, zawierający ciekawe dane.

Pozornie to dużo czasu, jednak gdy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem druku podatkowego, tenże czas wydaje się często zbyt krótki.

W jaki sposób wypełnić pity 2016 i z czego się rozliczamy? PIT 37 to formularz, jaki pozwala nam się rozliczyć z tytułu przychodów pochodzących od płatnika to znaczy pracodawcy. Są to dochody wynikające z: wynagrodzenia oraz innych profitów ze stosunku służbowego czy stosunku pracy, zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, rent, stypendiów, przychodów na podstawie praw autorskich, wsparć pieniężnych na bazie ubezpieczenia społecznego, świadczeń wypłaconych z Funduszu Pracy bądź Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Jeśli wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy i nie jesteś pewny czy robisz to prawidłowo czy nie lubisz się męczyć co roku z formularzem, skorzystaj z bezpłatnego oprogramowania PIT, który to pomoże ci szybko i bez problemu wypełnić twój PIT 37. Nieskomplikowany w obsłudze program, który to przybliży wszelkie zagadnienia i pomoże zapełnić każde rubryki formularza. Nie obawiaj się wypełniać PIT 37 samemu – z PIT programem nauczysz się prędko i poprawnie radzić sobie z blankietem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz posłać pit online – pitekspres.pl/category/pit-online-2016/.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.