Close

Sporo osób śni o tym, aby mieć swoją firmę, jednak boją się o kłopoty finansowe

Dziś mamy w kraju nad Wisłą taki czas, że warto pomyśleć o tym, czy nie powinniśmy rozpocząć swojego biznesu. Plusem wydaje się być to, że sami sobie wtedy będziemy szefem, jednak minus tkwi w sprawach finansowych, gdyż własna firma to ogromne ryzyko.
Jeśli posiadamy pewien genialny plan na firmę i naprawdę wierzymy w to, że mogłoby nam się udać, a jedyną blokadą stanowią pieniądze, to warto pomyśleć czy dotacje nie byłyby dla nas idealnym kołem ratunkowym.

komputer - malunek

Autor: Medialab Katowice
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o wsparcie naszego interesu, to mamy całą masę możliwości. Mamy prawo starać się o dotacje z Unii Europejskiej lub z Urzędu Pracy. Rezultat jest uzależniony od tego czy nasz biznes plan biznes plan firmy jest profesjonalny i czy naprawdę mamy sporą pewność, że się powiedzie. Łatwiej będzie nam otrzymać dotacje, jeśli wpiszemy się w wytyczne danego projektu. Może być to akcja dla osób bez pracy i wówczas będziemy idealnie pasować do wytycznych. Wspólnota Europejska uwielbia też wspomagać aktywizację osób wykluczonych, czyli choćby osoby niepełnosprawne. Jeżeli więc jesteśmy taką osobą i mamy zamiar założyć swoją firmę, to bez problemu powinniśmy otrzymać finansowe wsparcie na rozkręcenie interesu. Rzecz jasna, nie będą to pieniądze, które będziemy mogli roztrwonić na przyjemności. Gdy je otrzymamy, będziemy musieli wyłożyć je na sprzęt lub remont lokalu.

I najistotniejsze – na każdą rzecz będziemy musieli przedłożyć rachunki tak, aby udowodnić na co poszły pieniądze. Unia lubi pomagać, ale wyłącznie wówczas, gdy widzi zamierzone efekty.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.