Close

Trendy w wyborach klientów na rynku nieruchomości

Ten rok przyniesie poważne zmiany na polskim rynku nieruchomości. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska nie powinny wpłynąć pozytywnie na polepszenie stanu rynku nieruchomości. Które mieszkania czy domy na sprzedaż będą cieszyły się popularnością kupujących w najbliższym czasie?

Kredyt hipoteczny

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno: tanie i niewielkie. Cena za metr kwadratowy zarówno propozycji z rynku pierwotnego, jak i z rynku wtórnego, wciąż jest znaczna. Nowe zapisy Rekomendacji S mogą obniżyć zdolność kredytową niektórych wnioskodawców, nawet o kilkanaście procent. W efekcie będą oni szukali mieszkań mniejszych i tańszych, bądź odłożą zakup w czasie, mając nadzieję na polepszenie warunków kredytowych i odłożenie odpowiedniej kwoty wkładu własnego.

Ustawa deweloperska, która wchodzi w życie z końcem kwietnia, spowodowała reakcję deweloperów już teraz. deweloperzy próbują sprzedać inwestycje (inwestor zastepczy) gotowe, aby rozpocząć realizację nowych nieruchomości, zanim ustawa wejdzie w życie. Za obniżeniem cen z rynku pierwotnego idą obniżki nieruchomości z rynku wtórnego. To wystarczające przyczyny, aby stwierdzić, że początek 2012 roku, może okazać się korzystnym czasem na zakup mieszkania lub domu.

Analitycy z biur pośrednictwa sprzedaży nieruchomości zauważyli spowolnienie budownictwa indywidualnego. Domy na sprzedaż nie będą więc równie często znajdowały się w prospektach sprzedażowych. Chętni poszukują małych lokali mieszkalnych, na które otrzymają kredyt. Szacuje się kolejne obniżki cen mieszkań, wynikające z obniżenia popytu.

Kredyt hipoteczny

Autor: lumaxart
Źródło: http://www.flickr.com/photos/lumaxart/2136953043/

Największe ceny inwestycji dalej odnotowywane są w stolicy. Propozycje wyszukane pod hasłami: mieszkania Warszawa, nieruchomości Warszawa i mieszkania do wynajęcia Warszawa dają do zrozumienia, że najdroższe jest Śródmieście. Przeciętna cena metra kwadratowego w tej dzielnicy oscyluje w zależności od raportu, w przedziale od 12 tys. zł do 14 tys. zł. Pomimo dużych kosztów mieszkania w centrum i śródmieściu Warszawy dobrze się sprzedają, z powodu prestiżowej lokalizacji oraz świetnego połączenia komunikacyjnego. Do najczęściej wybieranych zaliczają się również obszary Ochoty i Mokotowa. Są to niewątpliwie oferty nieruchomości dla osób dysponujących zasobnym portfelem. Jakie części miasta wybierają osoby o mniejszych dochodach? Najtańsze lokale na sprzedaż pochodzą z: Pragi-Północ, Białołęki i Ursusa.

Sprzedaż mieszkań i mieszkania na wynajem w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu charakteryzują się zdecydowanie skromniejszymi cenami za metr kwadratowy w porównaniu do Warszawy. Mimo to lokale czekają przeciętnie ponad 100 dni na nowego nabywcę. Prawdopodobnie, w aktualnej sytuacji, czas sprzedaży jeszcze bardziej wydłuży się.

Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości do gruntownego remontu. Zainteresowani zwracają dużą uwagę na jakość wykończenia lokalu, za którą niejednokrotnie oddają cały zapas oszczędności.

Przeczytaj więcej na blogu o nieruchomościach o nieruchomościach o nieruchomościach consultant-gdynia.com.pl/!

Źródło:
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.