Close

Utwory wiecznie żywe i w dalszym ciągu chętnie słuchane przez wiele osób

Pomimo tego, że wszędzie dookoła bombarduje nas miałki pop, nijakie utwory komponowane przez artystów jednego sezonu, to wiele osób często sięga do starszych utworów, skomponowanych kilkadziesiąt lat temu. Pomimo tego, że ich twórcy już od dawna nie żyją lub zrezygnowali z kontynuowania muzycznej kariery, to ich utwory są wiecznie żywe i nadal chętnie słuchane przez wielu ludzi.

muzyka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedy w połowie lat sześćdziesiątych przypadkowo spotkała się dwójka studentów filmowej szkoły nikt nie przypuszczał, że będzie to początek jednej z najbardziej znanych grup rockowych w historii muzyki. W przeciągu paru lat, do czasu przedwczesnej śmierci jej frontmena, Jimma Morrisona kapela nagrała kilka płyt, w tym parę przebojów puszczanych w większości państw. Do dnia dzisiejszego piosenki takie jak Alabama Song albo People Are Strange wywołują dreszczyk emocji podczas ich odsłuchiwania, a fonograficzne firmy co pewien czas wydają kolejne albumy z największymi przebojami kapeli.

Dokładnie w tym samym roku został założony jednej z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej, mianowicie zespół Pink Floyd. Trzech studentów architektury, to znaczy Rick Wright, Roger Waters oraz Nick Mason podjęło decyzję o wspólnym graniu, a podczas jakiegoś koncertu zostali zauważeni przez Petera Jennera, który później stał się ich managerem. Niezwykle szybko zespół został rozpoznawalny na rynku muzycznym w londynie, a po pewnym czasie jego sława szybko wyruszyła poza Londyn i Anglię, a owocem tego zostało podpisanie umowy kontraktowej z wytwórnią płytową i nagranie pierwszej płyty, jaka odniosła ogromną popularność.

muzyk

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne płyty mogły być tylko lepsze, utwory z nich uzyskiwały szczyty list przebojów i utrzymywały się na nich długimi miesiącami. Niestety konflikty pomiędzy członkami grupy, problemy z różnymi używkami spowodowały, że dalsza część losów Pink Floyd jest bardzo burzliwa. Część muzyków odeszła z zespołu, przyszły również problemy z finansowymi oszustwami. Po sprzedaniu prawa do Pink Floyd przez byłego członka artyści stworzyli jeszcze parę płyt po czym w niespodziewany sposób zawiesili działalność muzyczną.

Czy bezskutecznie chcesz wyszukać analogiczny artykuł? Jeśli tak, to uczciwie zalecam to omówienie (http://hamsterpolska.pl/toalety-publiczne/) – to z pewnością jest to, czego właśnie w tym momencie potrzebujesz.

Fani długo oczekiwali na pojawienie się kolejnej płyty, okazało się jednak, że wystarczyć im muszą te, które zostały nagrane do tej pory.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.