Close

Zabierasz się właśnie do rozliczenia PIT-a? Sprawdź, jak dużo dobrego możesz uczynić!

Jeśli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, zdecydowanie powinieneś przeczytać nasz tekst – niestety nie dowiesz się dzisiaj z niego, jak płacić mniejsze podatki, jednak dowiesz się innej istotnej rzeczy – jak sprawić, żeby na cudzej twarzy pojawił się uśmiech, jednocześnie nie tracąc przy tym ani złotówki.

firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazuj 1% swego podatku na szczytne cele
Jeżeli tylko rozliczasz jakiekolwiek dochody, przysługuje Ci możliwość przekazania równowartości jednego procenta całego należnego od Ciebie podatku na wybrane szczytne cele. Teraz obiektem takiego podarunku może zostać właściwie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się zatem, na co dokładnie chcesz przekazać pieniądze, a następnie sprawdź, jaki numer KRS musisz wpisać w PIT-a – praktycznie każda organizacja pożytku publicznego ma nadany taki numer- odkryj więcej tutaj.
Co na tym tracisz?
Odpowiedź jest niesamowicie prosta – nic! Jeżeli nie wpiszesz w rozliczeniu, na rzecz której fundacji chciałbyś przekazać pieniądze, i tak zostaną one zabrane – z tą tylko różnicą, że wówczas będą przekazane bezpośrednio do budżetu państwa jak pozostały podatek. Nie ma zatem najmniejszych przeciwwskazań – oczywiście od 1 podatku praktycznie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednakże gesty wielu ludzi dobrej woli mogą zadziałać naprawdę wiele- 1% podatku.
obrazeczek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Co na tym zyskasz?

W tym przypadku odpowiedź także jest niesamowicie prosta – wielką satysfakcję, iż możesz komuś pomóc.

Hej, sprawdź to, jeśli do tej pory nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

To wprawdzie procent 1 podatku Twego, jednakże nawet w takich wypadkach warto go przekazać – dla Ciebie zdecydowanie będzie to ogromna radość, nie mówiąc już o podopiecznych wybranej fundacji. Właściwie jedyny problem może być z wybraniem organizacji, na jaką chcesz przekazać pieniądze – można przecież wybrać tylko jedną.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę na podobny temat? Zachęcamy więc do zaglądnięcia do następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://www.studioprinter.pl/).

To bez wątpliwości nigdy nie będzie prosty wybór praktycznie dla nikogo.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.