Close

Zbliża się okres złożenia deklaracji podatkowej, pamiętaj, by przesłać 1% podatku na dobroczynny cel

Każdego roku ludzie wypełniają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swe dochody za miniony rok i rozliczają podatek za pomocą formularza PIT. Od pewnego czasu mają także możliwość oddać 1% swojego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu ta suma nie jest przekazywana do Urzędu Skarbowego, lecz do organizacji, która będzie korzystać z niej w swej działalności.

Oddanie 1% podatku jest proste i nic nie kosztuje

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

By oddać organizacji pożytku publicznego 1% swego podatku, nie trzeba dużego zachodu. Tak naprawdę wystarczy tylko w odpowiedniej rubryce formularza wskazać numer KRS organizacji, jaką pragnie się obdarować tą kwotą. Przy pomocy numeru KRS Urząd Skarbowy ma szansę od razu namierzyć konto fundacji albo innej organizacji, która ma otrzymać pieniądze.

Jeżeli chcesz zgłębić omawiane zagadnienie też pod innym kątem oraz poszukujesz analogicznych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj (http://www.vacuum-tech.pl/pompy-katalog/kompresory-lopatkowe-klowe/).

Wspomniany numer podatnik ma możliwość wpisać własnoręcznie albo polecić wypełnienie PIT firma księgowa, która zajmuje się rozliczeniem podatku. Podatnik w momencie przekazania 1% nie ponosi najmniejszych kosztów, po prostu niewielki odsetek jego podatku przekazywany jest na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki –

Sporo fundacji czeka na wsparcie

Trzeba wziąć pod uwagę przeznaczenie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to przeróżnego typu fundacje, które trzymają pieczę nad chorymi dziećmi, bezdomnymi zwierzętami, starszymi ludźmi albo zajmują się ekologią. W licznych przypadkach da się 1% oddać też dla chorującego dziecka ze znajomej rodziny. W większości przypadków fundacje te borykają się z znacznymi problemami finansowymi i mogą funkcjonować wyłącznie w oparciu o dobrą wolę ludzi. 1% podatku bywa dla nich wielkim wsparciem.

Jeżeli nie masz pojęcia, którą organizację pożytku publicznego wybrać

obliczenia związane z podatkami

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje tak wiele ważnych organizacji, że można mieć poważny trud ze znalezieniem tej konkretnej, której prześle się swój 1%. Z pełną listą takich organizacji można zapoznać się w internecie, chociażby wpisując hasło „Przekazanie 1% podatku na opp”. Uzyskane linki pozwolą poznać przebieg przekazania jednego procenta, jak także z listą organizacji, jakim można tę kwotę podarować. Nie warto zachowywać tych pieniędzy dla skarbówki, zwłaszcza, że tak dużo ludzi oraz organizacji oczekuje na pomoc dobrych ludzi.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.