Close

Zrób odpowiednie wrażenie na innych ludziach – zatroszcz się o własny wizerunek

Każdy z nas jest w pewien sposób oceniany przez innych ludzi, co więcej my sami również oceniamy osoby, jakie spotykamy w czasie swego całego życia. Robimy to świadomie bądź podświadomie, zatem nawet wtedy, kiedy mówimy, że nie można oceniać książki po okładce, odrobinę się oszukujemy, albowiem to, co określona osoba „mówi” o sobie niewerbalnie, naprawdę nadzwyczaj mocno wpływa na to, w jaki sposób patrzy na nią środowisko. Sami wobec tego poprzez własny strój, sposób chodzenia, gestykulację jesteśmy w oczach innych osób klasyfikowani na setki różnorakich sposobów.

szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji jesteśmy, świetnie będzie, jeżeli odnajdziemy się w miarę szybko, dopasujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy ludzi to, jacy są i czego mogą od nas oczekiwać. To wszystko to kompetencje miękkie, które faktycznie warto pozyskać.

Masz ochotę czytać dalej ciekawą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj przeglądanie (https://inoffice.pl/centrum-biznesowe-tarasy9/) na nowej witrynie.

Z jakich względów? Jeżeli nie będziemy orientowali się, jak się zachować w konkretnych sytuacjach, nasza pozycja z góry może być uznana za skreśloną. Nawet jeżeli będziemy pełni dobrych chęci, przygotowani merytorycznie, właściwie nastawieni, to bez wiedzy w temacie procesów odbywających się w ludzkiej psychice nigdy tak naprawdę nie nauczymy się, jak osiągać sukces w relacjach między ludźmi.

Źródło: happyhr.pl

Nie można ukryć, iż charakter interpersonalny ma tak samo randka z przepiękną dziewczyną czy przystojnym chłopakiem, jak również pierwszy dzień w nowej pracy, odwiedziny u przyszłych teściów lub załatwianie spraw przez studenta w dziekanacie. Te wielorakie uwarunkowania powodują, iż wcielamy się w rozmaite role i dopiero wtedy, kiedy odgadniemy, jak mamy w danej roli się prezentować, będziemy umieli elastycznie dostosowywać się do zmieniających się ciągle wydarzeń.

Nie chodzi w tym miejscu bynajmniej o udawanie kogoś, kim się nie jest! Kwintesencja sprawy tkwi w tym, aby zrobić dobre wrażenie, pozostawiając wciąż sobą. Jeżeli zaczniemy rozumieć, w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, to po prostu jakiegoś dnia dostrzeżemy, że nasze relacje z ludźmi ulegają znacznej poprawie i nawet nieprzyjemna zazwyczaj urzędniczka nagle, dzięki naszemu postępowanie, potrafi załatwić nasza sprawę szybko oraz bez narzekania. Jest to coś absolutnie niezwykłego, zatem też warto poćwiczyć własne kompetencje miękkie. Przydadzą się one tak samo w pracy, jak też w życiu osobistym.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.