Close

Do czego konieczny jest nam radca prawny

Niewątpliwie życie potrafi zaskakiwać. Nie jesteśmy w stanie zaplanować wszelkich możliwych zdarzeń. Zaczynający się nie niewinnie dzień może skończyć się wygraną w loterii czy wizytą w ambulatorium szpitalnym. O ile w przypadku tego pierwszego zdarzenia właściwie należy się cieszyć, o tyle druga sytuacja może sprawiać pewien stres. Na szczęście w większości przypadków można liczyć na bezinteresowną pomoc drugich ludzi. Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że ktoś zatelefonuje na pogotowie jeżeli zdarzy się nam niespodziewanie popaść w chorobę albo nawet zawiezie nas do szpitala taksówką kiedy zajdzie taka nieodzowność.

dokumenty

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Zamówienie taryfy lub wypełnienie zaświadczeń w szpitalu za osobę która osobiście tego zrobić nie może oraz nie było to z nią uprzednio uzgadniane określane jest w przepisach polskiego prawa jako prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia (wfirma.pl). Kodeks Cywilny wyraźnie mówi, że czynność taka musi być prowadzona na pożytek osoby której to sprawy prowadzimy i z domniemaniem że sama by tak postąpiła. Podany przykład wypełnienia poświadczeń w przychodni spełnia tenże warunek działania na pożytek. Wynajęcie taksówki która szybko zawiezie poszkodowanego do lecznicy również. W praktyce wymaga się by jak najszybciej zawiadomić osobę której nasze działanie dotyczy o uskutecznionych działaniach.

dokumenty firmowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Innym warunkiem koniecznym ażeby można było jakieś działanie uznać za prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia, jest brak zgody osoby na jakiej rzecz przeprowadzamy czynność – czy jest jeszcze ktoś, kto nie wie, co to jest działalność gospodarcza. Nie można więc tych przepisów zastosować wówczas jeśli jakaś czynność wynika z przepisów innej ustawy. Kiedy w moim imieniu jakikolwiek urzędnik dopełniał na mocy ustawy jakieś czynności, nie może się powołać na prezentowane przepisy. Na przykład ubezpieczenie zdrowotne członka rodziny nie może być traktowane jako prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia, dlatego że ubezpieczenie to jest obowiązkowe i wynika z przepisów innej ustawy. Rzecz jasna wszelakie kwestie prawne tyczące się zastosowania opisanych przepisów rozstrzygnie jurysta. Odpowie on też na pytanie co to jest działalność gospodarcza oraz jakie należy spełnić warunki by ją rozpocząć wfirma.pl. Radca prawny radca prawny przyda się nie tylko na początku kreowania nowego biznesu lecz też w jego trakcie.
© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.