Close

Gra, która przez ciekawy pomysł doczekała się kolejnych serii

Gra, która miała swoja premierę w 1933 roku i święciła triumfy pośród wielu graczy. Okazała się dosłownie i w przenośni strzałem w sedno tego, co najlepsze. realnie, bo to typowa strzelanka, która jest najbardziej znaną grą tego rodzaju na świecie, a w przenośni, bo ogrom osób po prostu ją kupiło. Doom, bo o tej grze mowa to science-fiction, gdzie fabuła ma bardzo duże znaczenie. Ludzkość opanowała wiele planet miedzy innymi Marsa oraz jego satelity. Na skolonizowanym Marsie zorganizowano bazę wojskową, wysłany zostaje tam główny bohater, czyli postać, którą możemy prowadzić.

Scena z gry

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Główna postać to buntownik z wyboru, nie chciał strzelać do cywilów, zabił swojego oficera i za karę trafił właśnie do bazy wojskowo-badawczej na jednym z satelitów, który ma zostać poznany i dzięki któremu ludzkość ma skolonizować resztę planet układu słonecznego, jak też poznać inne wymiary. Początkowo wszystko jest w porządku. Jednak na jednej z satelitów Marsa zaczyna dziać się coś złego. Z bramy innego wymiaru wychodzi jakiś potwór, bestia – przynajmniej tego typu informacje otrzymują ludzie z drugiej bazy wojskowej. Łączność zostaje zerwana, a my wraz z grupą żołnierzy mamy sprawdzić, co się tam stało. Doom składa się z 3 etapów, a każdy liczy po osiem poziomów, trudno, więc znaleźć, chociaż chwilę na nudę. Ta gra, doprowadziła do tego, że trudno było pozostałym firmom ją przeskoczyć. Nowatorskie, jak na tamte czasy, pomysły graficzne, sterowanie postacią, cała szata graficzna jak i genialna fabuła wyniosły na całkiem inny poziom tamtą epokę gry komputerowe Nie dziwi, więc fakt, że gracze chcieli następnych odsłon tej genialnie wymyślonej gry.

Następna gra, która spowoduje, że nie będziesz chciał odchodzić od komputera

Thedas pogrążył się w chaosie, a jak wiadomo, jeżeli jest chaos niezbędny jest ktoś, kto nad tym chaosem zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów doprowadziła do tego, że jedno Królestwo Ferelden ciągle nie może się pozbierać, a Imperium Orlais permanentnie jest w rozsypce. W taki oto sposób złączono fabułę dwóch gier, jedynkę, która gracze uwielbiali i dwójkę, która spotkała się z duża krytyką. W związku z tym całym chaosem dochodzi do pomieszania postaci z wielu wymiarów i trzeba temu zaradzić. Jak łatwo się domyślić na czele Inkwizycji jesteśmy my, czyli główna postać tej gry. Będąc przywódcą organizacji jesteśmy obarczeni bardzo odpowiedzialnym zadaniem – mamy sprawić by zapanował ład i porządek. Będziemy musieli podjąć trudne decyzje, które nijak nie da się określić jako w stu procentach właściwe lub jedynie niewłaściwe.

Musisz poznać odmienny punkt widzenia na rozpatrywany w tym poście temat? Kliknij więc tu i przeczytaj więcej szczegółów w witrynie (https://nierozerwalni.pl/komunikacja/).

Nasza moralność, a co za tym idzie decyzje przez jej pryzmat podejmowane, będą miały ogromny wpływ na to, co dalej będzie się działo w grze. Fabuła będzie inna po podjęciu dobrej decyzji a całkiem inaczej wszystko się potoczy, gdy popełnimy błąd. W ten sposób dragon age 3 wziął to, co najciekawsze z dwóch serii i dorzucił do tego jeszcze parę bardzo interesujących rozwiązań. Świetna fabuła, genialna oprawa audiowizualna, pozwalają na totalne zachłyśnięcie się tą grą.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.