Close

Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym on-line?

Formularz PIT-37 związany jest z wszystkimi profitami osiąganymi jak też rozliczanymi przez płatnika (np. pracodawcę). Jeśli dochodzi do nawiązania umowy lub dokonania działań, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wtedy nie korzystamy z owego dokumentu. To typowa deklaracja, którą składa pracobiorca, zleceniobiorca bądź inna osoba, za którą zaliczki na podatek ma za zadanie obliczyć płatnik (przykładowo chlebodawca, zleceniodawca, itd.).

Wielu podatników z pewnością pamięta olbrzymie kolejki ustawiające się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji skarbowych. Teraz zamiast poczty, większość osób wybiera funkcjonalny program pit 2015. Na skutek możliwości przekazywania dokumentów pit online 2015, ogonki się skróciły, a my nie musimy nawet opuszczać domu, by dopełnić formalności z urzędem podatkowym. Korzyści jest jednak więcej, zwłaszcza jeżeli rozliczenia podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samemu. Program pit 2015 poprowadzi nas praktycznie za rękę. Podpowie, które dane a także gdzie musimy wprowadzić, jak też zweryfikuje, czy każde nieodzowne pola zostały przez nas prawidłowo wypełnione. Minimalizuje to niebezpieczeństwo popełnienia błędów, co mogłoby skutkować nieodzownością składania korekty zeznania i oczywiście stresującym kontaktem z urzędem fiskalnym.

program do rozliczania pit

Autor: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj, im prędzej wyślesz e-deklarację pit-37, tym prędzej otrzymasz zwrot podatku! Decydując się na posłanie oświadczenia on-line, unikniemy jednego z najczęstszych błędów. Przez wiele lat podatnicy przesyłający PIT-y pocztą zapominali się podpisać. W przypadku deklaracji przesyłanych elektronicznie podpis jest niepotrzebny. Zamiast tego, w celu weryfikacji podatnika wystarczy podać kwotę przychodu z oświadczenia składanego w minionym roku, a po posłaniu deklaracji odebrać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem na to, że dostarczyliśmy deklarację fiskalną w terminie.

Pod koniec terminu składania rocznych deklaracji swe zeznania podatkowe wysyła mnóstwo osób. Jeżeli przypada nam zwrot, musimy na niego poczekać dłużej. Im wcześniej więc poślemy nasz PIT, tym szybciej dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku. A gdy zmuszeni będziemy dopłacić, to warto przedtem poznać kwotę, o którą zasilimy konto urzędu skarbowego i stosownie zaplanować ją w domowym budżecie.

Podoba Cię taki artykuł? W takim razie sprawdź jeszcze to, w tym miejscu także znajdują się tylko świetne informacje, które z pewnością Cię zainteresują.

Sam druk możemy naturalnie posłać w późniejszym terminie.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.