Close

Jak wybrać dziecku atrakcyjną zabawkę?

Pierwszymi zabawkami maleńkich dzieci są wielobarwne grzechotki, barwne przytwierdzone do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką oraz gryzaczki. Po czasie grzechotek i karuzel przychodzi czas na kupno zabawek edukacyjnych, które zamiast samej frajdy z zabawy zaczynają nauczać.

Maluchy w okresie niemowlęcym przenikają nowy, otaczający je świat. Ubóstwiają badać przedmioty poprzez dotknięcie, kładzenie do buzi, wyrzucanie lub uderzanie o konstrukcje łóżeczka. Obłe plastykowe piłeczki, z powycinanymi układami figur geometrycznych oraz polskie klocki dla dzieci o takich samych kształtach, jak luki, uczą malutkie dzieci odróżniania kształtów, nazywania określonych figur, pobudzają fantazję, uczą układania pewnych układów, a z biegiem czasu zawiłych budowli według fantazji malucha. Pociechy stawiają pierwsze kroki, następnie doskonalą się w mówieniu, kopią piłę, tańczą… jak też bardzo prędko się nudzą.

klocki magnetyczne

Źródło: flickr.com

]Stąd też w tym wieku zabawki muszą być zróżnicowane oraz aktywizować do przyswajania wiadomości o otaczającym je świecie. W owym czasie ważne jest, aby otaczające je zabawki miały intensywne odcienie, były miękkie, wydawały przeróżne dźwięki. Dzieci w w przedszkolnym wieku doskonalą swoje umiejętności, zadają masę pytań, wręcz chłoną wiedzę. Ulubionymi zabawami staje się kreślenie, wycinanie, malowanie farbami oraz lepienie z plasteliny. Pojawiają się zabawki odwzorowujące świat dorosłych, zatem ciężarówki, aeroplany, plastykowe sprzęty AGD, narzędzia do majsterkowania, kasy sklepowe talerzyki jak też ubranka a także rekwizyty do przebierania się.

Jeżeli ciekawi Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (http://www.autopart.pl/oferta/akumulatory-osobowe-i-dostawcze/galaxy-silver), a z pewnością zdobędziesz bardzo dużo fascynujących informacji na ten temat.

Pociechy w tym wieku udają rodziców jak też bohaterów swych ukochanych bajek. Niemałą rolę grają także zabawy typu memory, tj.: quizy, labirynty, które ćwiczą pamięć, ubogacają słownictwo i ćwiczą logiczne rozumowanie.

Naturalnie muszą być one dopasowane do wieku, w przeciwnym przypadku dzieci mogą się do nich uprzedzić. Tak samo atrakcyjne będą gry planszowe. Na rynku zabawkarskim osiągalne są setki przeróżnych gier, jakie łączą pokolenia i razem zapewniają dużo radości. Nauczają one gry zespołowej, obliczania, przewidywania a także strategii, a układanki – spostrzegawczości.

Z całą pewnością stosowne będą gadżety z materiałów naturalnych, na przykład zabawki drewniane dla dzieci. Zabawki drewniane dla dzieci w każdym wieku są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.