Close

Na co trzebazwracać uwagę, gdy posiadamy własną firmę.

Prowadzenie własnej, nawet niewielkiej firmy to nie jedynie ciekawe zajęcie, połączone z realizowaniem własnych zainteresowań jak również marzeń. Niestety, to zwłaszcza duża odpowiedzialność za wszystko w naszej firmie. Będąc sami sobie szefem, musimy pamiętać nie tylko o comiesięcznych wypłatach dla naszych pracowników. To również cała biurokracja łącząca się z płatnościami przykładowo do urzędu skarbowego czy zakładu ubezpieczeń społecznych.

prowadzenie własnej firmy

Źródło: pixabay

Dobrą stroną posiadania swojej firmy jest fakt, że możemy realizować swój zawodowy pomysł na życie, który nierzadko powiązany jest z naszymi zainteresowaniami. Niemniej musimy myśleć także o tym, że nasza firma będzie wiązać się z koniecznymi, wspomnianymi już wcześniej opłatami a nas, jako właścicieli niewielkiej firmy, powinny przede wszystkim zainteresować opłaty wysyłane do zakładu ubezpieczeń społecznych i do urzędu skarbowego. I tak na ten przykład wszelkie wystawianie faktur VAT dobra strona powiązane jest z odliczeniem i wysłaniem podatku do urzędu skarbowego. Za wszelkie uchybienia w tym przypadku skarbówka lubi nakładać wysokie kary, szczególnie niestety u polskich małych firm, które nie posiadają sporego kapitału, żeby wynająć kancelarię prawniczą i ekipy księgowych, którzy dokładnie będą wszystko mieli na oku, a w razie kontroli z zewnątrz i ewentualnego mandatu wykażą, iż to jednak kontroler się pomylił a my natomiast postępowaliśmy zgodnie z przepisami. Musimy także pamiętać, że w każdym m-cu mamy zus do odliczenia – kliknij tutaj.

dokumentacja

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

To jest ważne, musimy nie zapominać o tym, ażeby później nie okazało się, że nie płaciliśmy składek a teraz mamy do opłacenia kwoty za te wszystkie lata a do tego jeszcze karne odsetki. Niemniej zwróćmy uwagę, iż te zus odliczenia Zdobądź więcej info podatkowe są w ciągu pierwszych dwóch lat niższe i dopiero tak naprawdę po owym czasie musimy niestety opłacać już składki w normalnej, to znaczy większej kwocie. Jak więc widzimy wszelkiego typu świadczeń a także podatków na rzecz państwa jest kilka i nie są to w rzeczywistości proste sprawy. Z tej przyczyny warto czasem zastanowić się nad zatrudnieniem księgowego w swojej firmie lub doradztwo korporacyjne nad zleceniem tego rodzaju kwestii finansowych firmie księgowej zewnętrznej, która fachowo i rzetelnie za nas poprowadzi wszelką rachunkowość, przez co będziemy mogli spać spokojnie.

© 2024 Blog muzyczny, porady dla fanów muzyki - manowar.pl | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.